Pomagam
1.5% dla PMM

Czas czytania
2 minuty

Artykuł

Poprzedni Następny
Ukraina

Zaopatrujemy ukraińskie szpitale dzięki Funduszom Norweskim

Czas czytania
2 minuty

Od 24 lutego 2022 r. ukraińska służba zdrowia mierzy się z największymi wyzwaniami w swojej historii. Zwiększone potrzeby medyczne, przy jednoczesnym zaburzeniu normalnego działania szpitali i punktów medycznych, groziły załamaniem całego systemu zdrowotnego Ukrainy. Dlatego Polska Misja Medyczna od początku wojny na bieżąco zbiera potrzeby od szpitali ukraińskich i dostarcza niezbędne produkty oraz wyposażenie medyczne, które pozwalają utrzymać ciągłość działania punktom medycznym na terenie Ukrainy.

Część z tego wsparcia jest finansowana przez przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy Norweskich i EOG. W ramach tych funduszy, nasza organizacja pomogła dotychczas siedmiu szpitalom w Kijowie, Odessie, Iwano-Frankowsku oraz Żytomierzu. Każdy szpital otrzymuje transporty zgodnie z otrzymanymi listami z zapotrzebowaniem. Dostarczamy placówkom sprzęt chirurgiczny oraz aparaturę medyczną. Wysyłamy także także najbardziej podstawowy ekwipunek medyczny, jak choćby strzykawki, wenflony, rurki intubacyjne, rękawiczki czy cewniki.

W kolejnych transportach w ramach Funduszy Norweskich i EOG do szpitali dotrą również m. in. inkubatory oraz aparatura potrzebna do prowadzenia fototerapii u noworodków. Polska Misja Medyczna jest cały czas w kontakcie ze szpitalami i stale monitoruje ich potrzeby.

Wpłacam na

Płatność cykliczna (Płatność dokonywana automatycznie co miesiąc)
Płatność jednorazowa
50 PLN
150 PLN
250 PLN

Akceptujemy płatności
PayU Google Pay Blik Przelew tradycyjny
Poprzedni

Artykuł

Następny
Opis obrazu

Buduj z nami pomoc w najbardziej potrzebujących krajach świata.

Więcej

Zapisz się do newslettera