Pomagam
1.5% dla PMM
Senegal

Senegal

Remont ośrodków zdrowia. Wyposażenie oddziałów leczenia niedożywienia, neonatologii i wiejskich ośrodków zdrowia. Szkolenia personelu i lokalnej społeczności z zakresu zdrowego żywienia i skutków niedożywienia.

Wpłacam na

Płatność jednorazowa
Płatność miesięczna
50 PLN
150 PLN
250 PLN

Akceptujemy płatności
PayU Google Pay Blik Przelew tradycyjny

Jaka jest sytuacja w Senegalu?

Niedożywienie stanowi główny problem zdrowotny w Senegalu. Zagrożone są zwłaszcza dzieci do 5. roku życia, kobiety w ciąży i matki karmiące. Problem dotyczy osób mieszkających na obszarach wiejskich lub podmiejskich. Choć ubóstwo jest jedną z głównych przyczyn zachorowań i śmiertelności, to jednak czynniki, takie jak wysoki poziom analfabetyzmu, brak dostępu do opieki zdrowotnej i wody pitnej, złe nawyki żywieniowe i brak higieny zwiększają ryzyko niedożywienia.

Ośrodek zdrowia Diakhao jest nowym ośrodkiem zdrowia na zachodzie Senegalu. Odbywa się w nim średnio 105 porodów miesięcznie. Zgodnie ze standardami kobiety, które urodziły dziecko, powinny pozostać w placówce przez 48 godzin na obserwacji. Ze względu na małą pojemność ośrodka, obecnie jest on zmuszony do wcześniejszego wypisywania kobiet.

Nasza pomoc w Senegalu

Razem z organizacją World Vision prowadzimy działania na rzecz zwalczania niedożywienia i zapobiegania mu u najmłodszych dzieci, kobiet w ciąży i matek karmiących. Naszym celem jest zmniejszenie śmiertelności matek i noworodków poprzez poprawę poziomu opieki okołoporodowej oraz zwiększenie świadomości lokalnej społeczności na temat zdrowego żywienia dzieci do 5. roku życia.

Wyremontowaliśmy pięć ośrodków zdrowia w rejonie Diakhao. Prowadzimy szkolenia dla personelu medycznego w zakresie procedur w przypadku ciężkiego niedożywienia u dzieci. Wyposażyliśmy izbę porodową w podstawowy sprzęt medyczny oraz trzynaście oddziałów leczenia niedożywienia w sprzęt antropometryczny i odżywki, aby poprawić opiekę nad ciężko niedożywionymi dziećmi z powikłaniami. Trzynaście ośrodków zdrowia z rejonu sanitarnego Fatick zostało wyposażonych w kąciki noworodka (miejsca, gdzie noworodek spędza sześć pierwszych godzin życia).

Prowadzimy pokazy gotowania i spotkania na temat edukacji żywieniowej, w celu wzmocnienia wiedzy matek i opiekunów dzieci na temat przepisów opartych na lokalnych produktach, dostępnych w gospodarstwach domowych. Wyposażamy również wiejskie ośrodki zdrowia w materiały edukacyjne dotyczące zdrowego żywienia. Działania te mają na celu zmniejszenie ryzyka niedożywienia u dzieci i jednoczesną poprawę ich rozwoju.

Galeria

Do tej pory

32
pracowników służby zdrowia przeszkolonych w zakresie zdrowia reprodukcyjnego
1
nowa izba porodowa wyposażona w nowy sprzęt
250
demonstracji kulinarnych połączonych z dożywianiem

2023/Senegal

Budowa i wyposażenie sali porodowej w de Diakhao w sprzęt USG i sprzęt oraz kącik noworodkowy.-Przeszkolenie 13 położnych w zakresie prowadzenia porodów z powikłaniami i 5 położnych w zakresie badania USG.  Szkolenie 17 położnych i 13 położnych w zakresie zdrowia reprodukcyjnego. Pokazy kulinarne, wizyty domowe, monitorowanie działań na poziomie społeczności oraz w ośrodkach zdrowia.

Calendar

Czas trwania

1.01.2023-31.12.2023

Localization

Lokalizacja

Senegal

Donator

Finansowanie

Polska Pomoc

Partner

Partner

http://Logo%20World%20Vision

World Vision

Zobacz wszystkie
Opis obrazu

Buduj z nami pomoc w najbardziej potrzebujących krajach świata.

Wpłacam