Pomagam
1.5% dla PMM

Czas czytania
3 minuty

Artykuł

Poprzedni Następny
OgłoszeniaSenegal

uWAGA Anemia! Co 7 dziecko w Senegalu cierpi na niedożywienie

Czas czytania
3 minuty

Uratuj dzieci, które cierpią na anemię i niedożywienie. Dziecko, które balansuje na granicy życia i śmierci przeżyje tylko dzięki pomocy medycznej.

fot. Damian Lemański

Moussa ma 18 miesięcy i cierpi na ostre niedożywienie. Trafił do ośrodka zdrowia w Bambey, ale szybko został odesłany do szpitala. Moussie oprócz ciężkiego niedożywienia dolega ostry kaszel i temperatura. W szpitalu otrzymał kroplówkę oraz płyny z solami mineralnymi i witaminami. Chłopczyk po tygodniowej kuracji w szpitalu odzyskał apetyt i dochodzi do siebie. Babcia, która opiekuje się chłopcem otrzymała wsparcie od PMM – paczkę żywnościową zawierającą produkty dla malucha: mleko, kaszki, banany i inne owoce, które dziecko może spożywać.

Dziecko, które cierpi z powodu ostrego niedożywienia i anemii, ma tak poważnie osłabiony układ odpornościowy, że nie jest w stanie przeżyć bez pomocy medycznej. Pięcioro dzieci co minutę przegrywa walkę o życie z powodu nieleczonej anemii i braku niezbędnych składników odżywczych w ich diecie.

Akcja PMM to pomoc w zwalczaniu niedożywienia w Senegalu, a jest ono możliwe tylko dzięki profesjonalnej pomocy medycznej, szybkiej diagnozie i edukacji w zakresie żywienia. Koszt podania pięciorgu dzieciom leków ratujących życie to ok. 50 złotych. Z kolei paczka żywności dla ubogiej rodziny kosztuje 200 złotych.

Jesteśmy w Senegalu, pomagamy w 20 ośrodkach zdrowia i prosimy o pomoc w zakupie leków, odżywek, wag specjalistycznych i na organizację warsztatów żywieniowych.

Wesprzyj akcję Polskiej Misji Medycznej:

  • wpłać datek przez stronę www.pmm.org.pl/chce-pomoc
  • przekaż darowiznę na numer konta Polskiej Misji Medycznej: 62 1240 2294 1111 0000 3718 5444 z dopiskiem Anemia

Wpłacam na

Płatność jednorazowa
Płatność miesięczna
50 PLN
150 PLN
250 PLN

Akceptujemy płatności
PayU Google Pay Blik Przelew tradycyjny
Poprzedni

Artykuł

Następny

Przeczytaj także

Opis obrazu

Buduj z nami pomoc w najbardziej potrzebujących krajach świata.

Więcej

Zapisz się do newslettera