Pomagam
1.5% dla PMM
Etiopia

Etiopia

Wsparcie wysokiej jakości usług medycznych dla noworodków i niedożywionych dzieci poniżej 5. roku życia. Wyposażenie oddziału noworodkowego.

Wpłacam na

Płatność jednorazowa
Płatność miesięczna
50 PLN
150 PLN
250 PLN

Akceptujemy płatności
PayU Google Pay Blik Przelew tradycyjny

Jaka jest sytuacja w Etiopii?

Ograniczony dostęp do wysokiej jakości opieki zdrowotnej i usług położniczych przyczynił się do wysokiego wskaźnika śmiertelności matek i noworodków. Zróżnicowana geografia kraju i nieodpowiednia infrastruktura utrudniają terminową pomoc medyczną, szczególnie na oddalonych obszarach wiejskich.

Problemem pomocy medycznej w Etiopii jest też brak dostępu do podstawowej opieki zdrowotnej. Wskaźnik liczby lekarzy do pacjentów wynosi w tym kraju 1:50 000, a pielęgniarek 1:5000 i jest najniższy w Afryce Subsaharyjskiej.

Niedożywienie wśród noworodków pozostaje poważnym problemem, ponieważ wiele rodzin ma trudności z zapewnieniem odpowiedniego pokarmu z powodu ubóstwa i braku bezpieczeństwa żywnościowego. Doprowadza to do kłopotów, takich jak niska masa urodzeniowa i zahamowanie wzrostu u dzieci. Ponadto nieodpowiednie warunki sanitarne i brak źródła czystej wody w niektórych regionach stanowią zagrożenie dla zdrowia noworodków.

Galeria

Nasza pomoc w Etiopii

W ramach projektu prowadzonego w Szpitalu św. Łukasza skupiamy się na poprawie opieki zdrowotnej dla noworodków i dzieci z niedożywieniem. Działania obejmują szkolenia personelu, zakup sprzętu medycznego oraz wsparcie dla opiekunów podczas hospitalizacji. Dzięki temu udało nam się wesprzeć setki noworodków i dzieci oraz zapewnić sprawne działanie oddziałów intensywnej terapii i jednostek żywienia terapeutycznego.

Wysiłki te przyniosły realne rezultaty, obejmujące leczenie ponad 400 noworodków i ponad 100 dzieci z ciężkim niedożywieniem. Dodatkowo, nasze inwestycje w sprzęt medyczny i zapasy leków pozwoliły na skuteczną modernizację szpitalnych oddziałów. Nasze działania mają na celu poprawę jakości opieki zdrowotnej w regionie, a dzięki temu polepszenie stanu zdrowia najbardziej potrzebujących.

Do tej pory

420
noworodków leczonych na oddziale patologii noworodka
107
dzieci z ostrym niedożywieniem leczonych na oddziale
34
przeszkolonych pracowników służby zdrowia

2023/ Etiopia

Pomoc medyczna dla matek i noworodków w South-West-Shoa w Etiopii.

Calendar

Czas trwania

3.07.2023-30.06.2024

Localization

Lokalizacja

South-West-Shoa, Etiopia

Donator

Finansowanie

Środki własne PMM

Partner

Partner

http://Logo%20DAFC

Doctors with Africa CUAMM

Wideo

Czytaj więcej

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie
Opis obrazu

Buduj z nami pomoc w najbardziej potrzebujących krajach świata.

Wpłacam