Pomagam
1.5% dla PMM
Syria

Syria

Pomoc medyczna dla Syryjczyków. Protezy i ortezy dla osób z niepełnosprawnościami. Centrum fizjoterapii oraz wsparcia psychologicznego dla pacjentów i ich bliskich.

Wpłacam na

Płatność jednorazowa
Płatność miesięczna
50 PLN
150 PLN
250 PLN

Akceptujemy płatności
PayU Google Pay Blik Przelew tradycyjny

Jaka jest sytuacja w Syrii?

Miliony osób z utrudnionym dostępem do podstawowych usług i wsparcia. Ludzie są regularnie narażeni na urazy fizyczne, a jest to pokłosie ponad dziesięciu lat konfliktu, degradacji infrastruktury i trwających wysiedl w Syrii. Taka sytuacja stwarza też ogromne ryzyko dla żyjących na tych terenach osób z niepełnosprawnościami.  

Po ostatnich trzęsieniach ziemi, które nawiedziły Turcję i Syrię 20 lutego 2023 roku w północno-zachodniej Syrii zwiększyła się liczba osób z niepełnosprawnościami lub ograniczoną mobilnością, które wymagają protez, ortez i rehabilitacji. Ze względu na zniszczoną przez trzęsienie ziemi infrastrukturę medyczną zapotrzebowanie na opiekę ortopedyczną wzrosło. Pomoc w tym aspekcie stała się kluczowa dla tego regionu. Obecnie w większości gospodarstw domowych w Syrii jest co najmniej jeden członek rodziny z niepełnosprawnością. 

Nasza pomoc w Syrii

Obecny projekt ma na celu wsparcie osób z niepełnosprawnościami w poprawie ich warunków życia i ułatwienie im dostępu do innych rodzajów aktywności, takich jak sport, praca, edukacja. Ważna jest także poprawa stanu zdrowia psychicznego tych ludzi. Zakwalifikowani pacjenci otrzymają protezy lub ortezy odpowiadające konkretnym potrzebom medycznym.

Centrum fizjoterapii zostało wyposażone w nowoczesny sprzęt rehabilitacyjny, dostępna jest także sala ruchowa. Centrum wsparcia psychologicznego świadczy usługi na rzecz poszkodowanych i ich osób towarzyszących, aby pomóc im w powrocie do zdrowia, prowadzeniu codziennego życia i integracji ze społeczeństwem. Poprzez konserwację i naprawę urządzeń protetycznych, dbamy nie tylko o dostarczanie nowych urządzeń, ale także o utrzymanie i funkcjonalność już zastosowanych protez, co ma kluczowe znaczenie dla osób z niepełnosprawnościami. Dzięki sesjom fizjoterapeutycznym aktywnie wspieramy proces rehabilitacji, mający na celu zwiększenie mobilności i poprawę stanu zdrowia naszych pacjentów.

Od kwietnia do grudnia 2018 roku w Termanin wykonano 302 protezy dla okaleczonych kobiet i dzieci, które następnie przeszły pełny proces rehabilitacji ruchowej. W 2022 roku rozpoczęliśmy działania w regionie północno-wschodniej Syrii, nawiązując współpracę z Kurdyjskim Czerwonym Półksiężycem w celu poprawienia jakości opieki medycznej. Dotychczas zaopatrzyliśmy Szpital Położniczy i Dziecięcy w Al-Rakka w ratujący życie sprzęt medyczny dla noworodków.

Galeria

Do tej pory

91
protez dla pacjentów
1914
sesji rehabilitacyjnych w centrum fizjoterapii
346
sesji psychologicznych dla pacjentów i ich bliskich

2023-2024 / Syria

Wzmocnienie usług pooperacyjnej opieki zdrowotnej poprzez utworzenie centrum protetycznego, fizjoterapii i psychospołecznego dla uchodźców syryjskich w północno-zachodniej Syrii.

Calendar

Czas trwania

1.07.2023-28.02.2024

Localization

Lokalizacja

Azaz, Syria

Donator

Finansowanie

Środki własne Polskiej Misji Medycznej

Partner

Partner

http://Logo%20PAC

Physicians Across Continent Turkey

Czytaj więcej

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie
Opis obrazu

Buduj z nami pomoc w najbardziej potrzebujących krajach świata.

Wpłacam