05 października 2023

Charytatywna aukcja dzieł sztuki na rzecz pomocy Syrii

Polska Misja Medyczna i Warszawski Okręg Związku Polskich Artystów Plastyków ma przyjemność zaprosić do udziału w wystawie i charytatywnej aukcji dzieł sztuki. Zebrane środki zostaną w całości przeznaczone na dalsze wsparcie medyczne w dotkniętej trzęsieniem ziemi Syrii.

W związku z ogromnymi potrzebami zaistniałymi po trzęsieniu ziemi, Związek Polskich Artystów Plastyków we współpracy z Polską Misją Medyczną przeprowadzi charytatywną aukcję obrazów, grafik i rzeźb polskich i działających w Polsce artystów. Kuratorem z ramienia ZPAP jest Majid Jammoul, syryjski artysta-rzeźbiarz i wykładowca akademicki tworzący w Polsce. Wybrane prace stanowią szeroki przekrój przez współczesną polską sztukę. Wśród obrazów znajdują się zarówno kompozycje abstrakcyjne, malarstwo figuratywne i pejzaże ukazujące świat otaczający artystów.

Pełen katalog prac można obejrzeć na stronie: https://artinhouse.pl/pl/aukcja/aukcja-charytatywna-dla-ofiar-trzesienia-ziemi-i-wojny-w-syrii/166

Łącznie 80 artystów przekazało 109 prac, które przez 5 dni będzie można oglądać w przestrzeni galeryjnej PROM Kultury Saska Kępa przy ulicy Brukselskiej 23 w Warszawie, które następnie zostaną zlicytowane stacjonarnie i online w serwisie OneBid. Aukcja będzie okazją do nabycia prac m.in. Adama Myjaka, Joanny Sarapaty, Wilhelma Sasnala, Katarzyny Słowiańskiej-Kucz, Bogusława Lustyka i wielu innych.

Harmonogram:

24 października, godzina 18:00 – otwarcie wystawy

28 października, godzina 17:00 – aukcja online i stacjonarnie w galerii PROM Kultury

Miejsce:

Galeria PROM Kultury Saska Kępa, ul. Brukselska 23, Warszawa

Wystawa otwarta codziennie w godzinach 9-19

REGULAMIN AKCJI CHARYTATYWNEJ