Pomagam
1.5% dla PMM

Czas czytania
3 minuty

Artykuł

Poprzedni Następny
Senegal

Pomoc wielkiej wagi dla senegalskich maluchów

Czas czytania
3 minuty

Senegal to szczególne miejsce na mapie naszej aktywności w Afryce Zachodniej. Od kilku lat działamy na rzecz poprawy warunków w wiejskich ośrodkach zdrowia i prowadzimy zajęcia edukacyjne z zakresu zdrowego żywienia. Opracowane przez lokalnych dietetyków przepisy zawarliśmy w specjalnej książce kucharskiej.

W tym roku skupimy się na zapewnieniu jak najlepszej przestrzeni do dalszego działania. Wyposażymy 13 ośrodków zdrowia w dystrykcie Fatick, a 5 z nich gruntownie wyremontujemy, tworząc miejsce przyjazne dla pacjentów i lekarzy. Personel wszystkich oddziałów leczenia niedożywienia będzie korzystać ze sprzętu antropometrycznego i odżywek, szczególnie potrzebnych w opiece nad ciężko niedożywionymi dziećmi z powikłaniami. Znajdą się tam wagi, przyrządy do mierzenia noworodka i wykresy schematów leczenia. Dodatkowo przeszkolimy 30 pracowników służby zdrowia w zakresie dietetyki, skupiając się przede wszystkim na walce z ostrym niedożywieniem. Tygodniowe szkolenie pozwoli zapoznać się z najnowszymi wytycznymi dotyczącymi przeciwdziałania niedożywieniu i zasadami postępowania, skupiając się na pomocy dzieciom do 5 roku życia.

Mimo stabilnej sytuacji politycznej i poprawiającym się warunkom ekonomicznym, Senegal postaje jednym z najsłabiej rozwiniętych krajów świata. Różnice widać szczególnie poza granicami największych miast. Na obszarach wiejskich dostęp do opieki zdrowotnej wciąż jest utrudniony, a zmiany klimatyczne są wyraźnie widoczne na domowych stołach, na których panuje niezróżnicowane i ubogie w składniki odżywcze pożywienie. To właśnie wiejskie ośrodki zdrowia staną się naszym miejscem spotkań, edukacji i wsparcia dla najuboższych i najbardziej potrzebujących. Pracownicy socjalni i pielęgniarki środowiskowe to zaufane osoby, które przy wsparciu Polskiej Misji Medycznej dotrą do matek i opiekunów dzieci aby promować podejmowanie właściwych zachowań. Wśród materiałów edukacyjnych znajdą się informacje dotyczące opieki nad noworodkiem i małym dzieckiem i przepisy oparte na lokalnych produktach, które pozwolą zadbać o zrównoważoną dietę i zmniejszyć ryzyko niedożywienia.

Nie zapominamy o pomocy noworodkom – szpital regionalny w Fatick zostanie wyposażony w podstawowy sprzęt neonatologiczny, który przyczyni się do poprawy opieki nad maluchami i zmniejszy ryzyko śmiertelności okołoporodowej. Oddział neonatologiczny otrzyma 2 inkubatory, lampę do fototerapii i stoły operacyjne. We wszystkich 13 ośrodkach zdrowia stworzymy kąciki noworodka – miejsca, w których dziecko spędza pierwszych 6 godzin życia. Podobnie jak dotychczas, projekt będzie prowadzony w ścisłej współpracy z lokalnym personelem medycznym i pracownikami służby zdrowia tak, aby jak najskuteczniej dotrzeć do pacjentów.

Wpłacam na

Płatność jednorazowa
Płatność miesięczna
50 PLN
150 PLN
250 PLN

Akceptujemy płatności
PayU Google Pay Blik Przelew tradycyjny
Poprzedni

Artykuł

Następny
Opis obrazu

Buduj z nami pomoc w najbardziej potrzebujących krajach świata.

Więcej

Zapisz się do newslettera