Pomagam
1.5% dla PMM

Czas czytania
3 minuty

Artykuł

Poprzedni Następny
Senegal

Ratuj z nami Mora! Ruszyła zbiórka na leki

Czas czytania
3 minuty

Rozpoczęliśmy pilną zbiórkę na ratunek Mora – prosimy o wsparcie, bo wiemy, że chłopiec dzięki leczeniu może żyć i się rozwijać. Poznaj historię chłopca i pomóż z nami!

Mor ma 4 miesiące. Przyszedł na świat jako pierwsze dziecko młodego małżeństwa: Aissatou i Saliou, w senegalskiej wiosce niedaleko Bambey. Chłopiec od urodzenia był leczony silnymi antybiotykami. Prawidłowa diagnoza została postawiona dopiero, gdy rodzice dotarli z dzieckiem do przychodni wspieranej przez Polską Misję Medyczną.

Konsultacje lekarzy z Polski i Senegalu potwierdziły, że Mor choruje na ciężką postać bardzo rzadkiej choroby – tzw. rybiej łuski. Cała skóra Mora jest tak zniekształcona, że dziecko nie może zamknąć powiek, a oddychać może jedynie przez usta. Maluch cierpi na ostre niedożywienie, mimo stałego karmienia mlekiem matki. Państwowy ośrodek leczenia dzieci niedożywionych nie chciał go przyjąć tłumacząc się pandemią COVID-19. Rodzice szczęśliwie trafili do ośrodka zdrowia, gdzie PMM sfinansowała diagnostykę, a następnie leczenie objawowe chłopczyka w szpitalu w Dakarze. To ostatnia deska ratunku dla chorego i niedożywionego dziecka!

Specjaliści z Polski zalecili leczenie Mora pochodną witamy A – acytretyną, która jest niedostępna w Senegalu. Dzięki takiej terapii chłopiec ma ogromne szanse na normalne życie! W najbliższym czasie chcemy zapewnić Morowi lekarstwo, którego miesięczny koszt wynosi ok. 300 zł. Cała rodzina Mora otrzymała już pomoc żywnościową, a matka dodatkowo leki na anemię.

Mor Time bez właściwego leczenia nie ma szans na prawidłowy rozwój – prawdopodobnie będzie niepełnosprawny. Pomóżmy w leczeniu chłopca. Wystarczy niewielka kwota, by uratować jego życie!

Wpłacam na

Płatność cykliczna (Płatność dokonywana automatycznie co miesiąc)
Płatność jednorazowa
50 PLN
150 PLN
250 PLN

Akceptujemy płatności
PayU Google Pay Blik Przelew tradycyjny
Poprzedni

Artykuł

Następny

Przeczytaj także

Opis obrazu

Buduj z nami pomoc w najbardziej potrzebujących krajach świata.

Więcej

Zapisz się do newslettera