13 listopada 2020

Ratuj z nami Mora! Ruszyła zbiórka na leki

Rozpoczęliśmy pilną zbiórkę na ratunek Mora – prosimy o wsparcie, bo wiemy, że chłopiec dzięki leczeniu może żyć i się rozwijać. Poznaj historię chłopca i pomóż z nami!
Mor ma 4 miesiące. Przyszedł na świat jako pierwsze dziecko młodego małżeństwa: Aissatou i Saliou, w senegalskiej wiosce niedaleko Bambey. Chłopiec od urodzenia był leczony silnymi antybiotykami. Prawidłowa diagnoza została postawiona dopiero, gdy rodzice dotarli z dzieckiem do przychodni wspieranej przez Polską Misję Medyczną.

Konsultacje lekarzy z Polski i Senegalu potwierdziły, że Mor choruje na ciężką postać bardzo rzadkiej choroby – tzw. rybiej łuski. Cała skóra Mora jest tak zniekształcona, że dziecko nie może zamknąć powiek, a oddychać może jedynie przez usta. Maluch cierpi na ostre niedożywienie, mimo stałego karmienia mlekiem matki. Państwowy ośrodek leczenia dzieci niedożywionych nie chciał go przyjąć tłumacząc się pandemią COVID-19. Rodzice szczęśliwie trafili do ośrodka zdrowia, gdzie PMM sfinansowała diagnostykę, a następnie leczenie objawowe chłopczyka w szpitalu w Dakarze. To ostatnia deska ratunku dla chorego i niedożywionego dziecka!
Specjaliści z Polski zalecili leczenie Mora pochodną witamy A – acytretyną, która jest niedostępna w Senegalu. Dzięki takiej terapii chłopiec ma ogromne szanse na normalne życie! W najbliższym czasie chcemy zapewnić Morowi lekarstwo, którego miesięczny koszt wynosi ok. 300 zł. Cała rodzina Mora otrzymała już pomoc żywnościową, a matka dodatkowo leki na anemię.

Mor Time bez właściwego leczenia nie ma szans na prawidłowy rozwój – prawdopodobnie będzie niepełnosprawny. Pomóżmy w leczeniu chłopca. Wystarczy niewielka kwota, by uratować jego życie!
Dołącz do zbiórki na Facebooku!
62 1240 2294 1111 0000 3718 5444 z dopiskiem Mor

podziel się

link został skopiowany