Pomagam
1.5% dla PMM

Czas czytania
3 minuty

Artykuł

Poprzedni Następny
SenegalSyriaWenezuela

Pomoc w dobie pandemii

Czas czytania
3 minuty

Polska Misja Medyczna wspiera najbardziej potrzebujących, niosąc pomoc medyczną, żywieniową oraz edukacyjną. Obecnie pomagamy m.in. mieszkańcom Wenezueli, Syrii oraz Senegalu, dodatkowo zagrożonym przez pandemię koronawirusa.

W wyniku COVID-19 duża liczba mieszkańców Wenezueli nie ma pracy. Bez stałego dochodu trudno im zadbać o codzienne wyżywienie. Tysiące dzieci je tylko jeden posiłek dziennie. Dlatego w ubogim regionie Rubio uruchomiliśmy projekt, którego celem jest dostarczanie najuboższym paczek żywnościowych. Do tej pory aż 400 rodzin otrzymało najpotrzebniejsze produkty spożywcze m.in. olej, ryż, jajka, konserwy rybne, makaron, cukier. Partnerem projektu jest lokalna organizacja medyczna Deus Caritas Est.

Wspieramy również kobiety w ciąży i matki, planujemy otwarcie bezpłatnej przychodni dla kobiet, gdzie będzie można przyjść na konsultację ginekologiczną, wykonać badanie USG, a także otrzymać leki i witaminy.

Wskutek konfliktu w Syrii wiele przesiedlonych kobiet i dzieci ucierpiało na zdrowiu. Najbardziej skrzywdzeni są mieszkańcy, którzy utracili kończyny w wyniku ataków bombowych. Otrzymanie protez okazało się być praktycznie niemożliwe. Aby temu zaradzić, zebraliśmy fundusze potrzebne do ponownego otwarcia centrum ortopedycznego w Termanin. Placówkę wyposażyliśmy w środki potrzebne do produkcji protez, które otrzymało 330 dzieci i kobiet.

Uchodźcy w obozach nie są przygotowani na zagrożenia związane z koronawirusem. We współpracy z organizacją syryjskich lekarzy, Humanitarian Message Organization dostarczyliśmy potrzebne środki ochrony. Zadbaliśmy także, aby rodziny otrzymały wiedzę potrzebną do uniknięcia zachorowania. Na co dzień wspólnie z syryjskimi lekarzami niesiemy pomoc setkom rodzin koczującym na granicy syryjsko-tureckiej, głównie zaopatrując je w środki ratujące życie, antybiotyki oraz opatrunki.

W Senegalu duży problem stanowi niedożywienie kobiet w ciąży oraz noworodków. Staramy się dostarczać matkom odpowiednich informacji na temat zdrowego żywienia oraz zasad higieny, co jest szczególnie ważne w czasie pandemii. Nie chcemy dopuścić, by kolejne dzieci, zwłaszcza te poniżej 5. roku życia, zachorowały z powodu niedożywienia na anemię lub inne choroby układu pokarmowego.

W Thiaroye, w tutejszym ośrodku zdrowia są prowadzone szkolenia z zasad zdrowego żywienia. Mamy nadzieję, że kobiety – dzięki zdobytej wiedzy – będą zaradniejsze i będą potrafiły z lokalnych produktów przygotować zdrowe i kaloryczne posiłki. Kładziemy nacisk na działania prewencyjne i edukacyjne. W tym celu dodatkowo szkolimy pracowników medycznych w naszych ośrodkach zdrowia oraz mieszkańców wsi i mniejszych miejscowości, tak, aby sami mogli rozpoznać oznaki niedożywienia u kobiet i dzieci i potrafili szybko zareagować.

Wpłacam na

Płatność cykliczna (Płatność dokonywana automatycznie co miesiąc)
Płatność jednorazowa
50 PLN
150 PLN
250 PLN

Akceptujemy płatności
PayU Google Pay Blik Przelew tradycyjny
Poprzedni

Artykuł

Następny

Przeczytaj także

Opis obrazu

Buduj z nami pomoc w najbardziej potrzebujących krajach świata.

Więcej

Zapisz się do newslettera