Pomagam
1.5% dla PMM

Czas czytania
2 minuty

Artykuł

Poprzedni Następny
Ukraina

Szpital polowy w Mikołajewie

Czas czytania
2 minuty

Szpital polowy produkcji włoskiej firmy Ferrino został zakupiony i obecnie jest organizowany jego transport z Włoch do Polski i potem do Ukrainy.

Przekaż datek wpłacając na numer konta: 62 1240 2294 1111 0000 3718 5444 z tytułem UKRAINA.

Szpital polowy będzie jednostką zewnętrzną, pracującą pod nadzorem szpitala publicznego w Mikołajewie, który będzie dla niego szpitalem referencyjnym. Lekarze pracujący w szpitalu polowym będą kierować pacjentów wymagających hospitalizacji lub bardziej zaawansowanej diagnostyki. Polska Misja Medyczna posiada już także 2 wyposażone ambulanse, które zostaną przekazane do Ukrainy i będą działały wspólnie ze szpitalem polowym. Szpital składa się z 13 namiotów: 1 x Triage, 2 x pierwsza pomoc medyczna, 2 x mała chirurgia, 1 x laboratorium, 1 x radiologia (rentgen i USG), 1 x apteka, 1 x ginekologia, 2 x przychodnia dzienna, 2 x namiot socjalny.

Mikołajów jest 550 tys. miastem położonym przy linii frontu. Schroniło się w nim tysiące uchodźców z południowo-wschodniej Ukrainy. Dlatego projekt postawienia tam szpitala polowego jest tak ważny i potrzebny, ale także musi być prowadzony ze starannością i dbałością o szczegóły. Budowa szpitala polowego to długi proces, porównywalny z budową stacjonarnej jednostki medycznej. Trzeba zadbać o elementy takie, jak elektryczność czy kanalizacja. Dlatego współpracujemy z władzami miasta Mikołajewo, by sprawnie rozpocząć działanie szpitala.

Wpłacam na

Płatność jednorazowa
Płatność miesięczna
50 PLN
150 PLN
250 PLN

Akceptujemy płatności
PayU Google Pay Blik Przelew tradycyjny
Poprzedni

Artykuł

Następny
Opis obrazu

Buduj z nami pomoc w najbardziej potrzebujących krajach świata.

Więcej

Zapisz się do newslettera