Pomagam
1.5% dla PMM

Czas czytania
2 minuty

Artykuł

Poprzedni Następny
Ukraina

Ukraina – Pilna pomoc medyczna!

Czas czytania
2 minuty

Wiadomości z minionej nocy potwierdziły najgorsze – Ukraina ponownie zaatakowana, do kraju wjechały kolumny wojskowe. Całe terytorium objęto stanem wojennym. Sytuacja jest szczególnie dramatyczna na wschodzie, gdzie koncentrują się działania zbrojne.

Przekaż datek wpłacając na numer konta: 62 1240 2294 1111 0000 3718 5444 z tytułem UKRAINA.

Nasi sąsiedzi od 2014 roku żyją w stanie zagrożenia, które w ostatnich dniach przerodziło się w prawdziwy dramat wszystkich mieszkańców kraju. Zaledwie kilka godzin drogi z centrum Polski dorastają dzieci, które znają przede wszystkim wojnę i wychowują się w zniszczonych domach i szkołach. Osoby starsze, schorowane i samotne, spędzają kolejne dni w strachu, czy tym razem to ich mieszkanie stanie się celem ataku lub czy stracą bliskich, z których część już dawno była zmuszona wyjechać. W strachu spędzają kolejne dni zamknięte w domu, czekając na pomoc. Najważniejsze pytanie w ostatnich dniach to gdzie jest najbliższy schron i czy wystarczy wody dla wszystkich. Kolejne – w jaki sposób zabezpieczyć ranę.

Jako organizacja pomagamy na całym świecie, niejednokrotnie wracając do miejsc, w którym wciąż niezbędne jest wsparcie. Dlatego nie możemy być obojętni na wojnę tuż za granicą. Mając za sobą doświadczenia misji z lat 2014-15 ponownie wesprzemy mieszkańców wschodniej Ukrainy w zapewnieniu niezbędnej opieki medycznej w strefie konfliktu. Stale monitorujemy sytuację w kraju i działania lokalnych organizacji, które dotychczas zapewniały pomoc na miejscu i weryfikujemy możliwości współpracy.

Zebrane środki zostaną przekazane na zapewnienie szybkiego wsparcia medycznego i zakup niezbędnych środków medycznych. Jeśli konflikt będzie się rozwijać, liczba osób potrzebujących pilnej pomocy może przekroczyć tę z 2015 r., kiedy nastąpiła eskalacja przemocy w kraju. Jesteśmy gotowi do rozpoczęcia pilnej misji pomocowej w Ukrainie.

Wpłacam na

Płatność jednorazowa
Płatność miesięczna
50 PLN
150 PLN
250 PLN

Akceptujemy płatności
PayU Google Pay Blik Przelew tradycyjny
Poprzedni

Artykuł

Następny
Opis obrazu

Buduj z nami pomoc w najbardziej potrzebujących krajach świata.

Więcej

Zapisz się do newslettera