Pomagam
1.5% dla PMM

Czas czytania
3 minuty

Artykuł

Poprzedni Następny
Ukraina

Pierwsze 28 dni życia

Czas czytania
3 minuty

Od początku wojny zaangażowaliśmy się w pomoc ukraińskim szpitalom, mierzącym się z brakami dostaw najpotrzebniejszych produktów medycznych, przerwami w dostawie prądu i – co najbardziej bolesne – atakami ze strony wroga, który za cel obrał sobie najbardziej bezbronnych mieszkańców kraju, kobiety w ciąży i ich nowonarodzone dzieci. Specjalistyczna opieka w pierwszych, decydujących 28 dniach życia pozwoli zobaczyć im w przyszłości znacznie więcej niż szpitalną salę i wojenne zniszczenia. Pomagamy noworodkom w Ukrainie szczęśliwie dorosnąć.

Przez kolejnych 12 miesięcy będziemy rozszerzać nasze zaangażowanie w zakresie wzmocnienia opieki neonatologicznej w Ukrainie. W tym celu wyposażymy szpitale w stanowiska do resuscytacji dla noworodków i monitory pacjenta dla noworodków oraz przeprowadzimy szkolenie pracowników wyznaczonych do ich obsługi, a z oddzielnego programu edukacyjnego skorzystają inni członkowie personelu medycznego, którzy rozszerzą swoją wiedzę z zakresu dbania o pacjentkę i dziecko. Przekazane urządzenia będą spełniać wszystkie standardy i wymogi, aby były gotowe do pracy od pierwszego dnia umieszczenia ich w szpitalu. Dla mam przygotowaliśmy szkolenia z zakresu laktacji, zdrowia reprodukcyjnego i higieny noworodka. Nasza pomoc dotrze do 3000 mam i dzieci w całym kraju, ale dzięki włączeniu działań edukacyjnych liczymy, że zdobyta wiedza przełoży się na długoterminową poprawę opieki nad matką i dzieckiem.

Przez ostatnie miesiące ONZ odnotowało 516 ataków na placówki medyczne w Ukrainie. W marcu byliśmy świadkami jednego z najdotkliwszych zamachów, kiedy bomby spadły na szpital położniczy w Mariupolu. Dla tysięcy kobiet czas porodu wiąże się nierozerwalnie z traumą napaści, niepewnością jutra i strachem, czy ich dzieciom uda się bezpiecznie przeżyć pierwsze dni życia. W ramach naszej działalności, która stawia zdrowie najbardziej wrażliwych grup na pierwszym miejscu, we współpracy z ukraińskimi neonatologami przygotowaliśmy specjalny zestaw potrzebnych urządzeń i materiałów. Transporty kierowane do tego rodzaju placówek są precyzyjnie dopracowane, aby każdy przekazany sprzęt odpowiadał potrzebom wcześniaków i dzieci walczących o życie. Każdy kolejny dzień pomocy Ukrainie to dla nas ogromna odpowiedzialność i wyzwanie, aby dotrzeć do jak największego grona potrzebujących.

Wpłacam na

Płatność jednorazowa
Płatność miesięczna
50 PLN
150 PLN
250 PLN

Akceptujemy płatności
PayU Google Pay Blik Przelew tradycyjny
Poprzedni

Artykuł

Następny
Opis obrazu

Buduj z nami pomoc w najbardziej potrzebujących krajach świata.

Więcej

Zapisz się do newslettera