Pomagam
1.5% dla PMM

Czas czytania
3 minuty

Artykuł

Poprzedni Następny
Ukraina

Rozszerzamy działania – będziemy pomagać na granicy

Czas czytania
3 minuty

Od pierwszego dnia zaangażowania Polskiej Misji Medycznej w pomoc wiedzieliśmy, że dopiero kolejne dni pokażą nam prawdziwą skalę potrzeb. W ciągu tygodnia stworzyliśmy system dostaw, które trafiają z polskich magazynów do ukraińskich szpitali potrzebujących zaopatrzenia. Na nasze liście jest ponad 70 placówek, do których będziemy regularnie wysyłać konwoje z pomocą. Teraz przyszedł czas na rozszerzenie naszych działań. Kolejnym krokiem jest umieszczenie na polsko-ukraińskiej granicy punktów pierwszej pomocy medycznej i ambulansów ratujących życie uchodźców.

Przekaż datek wpłacając na numer konta: 62 1240 2294 1111 0000 3718 5444 z tytułem UKRAINA.

Na wielu przejściach granicznych po stronie ukraińskiej niezbędne jest zorganizowanie punktów medycznych, do których będą mogli się udać ludzie oczekujący na wjazd do Polski. Z uwagi na mrozy sięgające w nocy nawet minus 9 stopni kluczowe jest, aby na każdej granicy było miejsce, w którym ludzie mogą się ogrzać i uzyskać niezbędną pomoc. Wśród uchodźców jest bardzo wiele dzieci, które po doświadczeniu traumy ucieczki przed wojną wymagają opieki. Podczas wykonanego przez nasz zespół rozpoznania zdecydowaliśmy, że konieczne jest również zapewnienie dostępu do karetki. Dzięki niej medycy będą mogli szybciej dotrzeć do osób wymagających udzielenia pomocy, które znajdują się w kilkukilometrowej kolejce autokarów i samochodów. Ambulans pozwoli także na dowiezienie pacjentów w cięższym stanie do samej granicy z Polską i przekazanie ich zespołowi pogotowia po polskiej stronie. Karetka będzie pełnić stały dyżur. Pracować w niej będą ratownicy medyczni i lekarze z Polski.

Wciąż pracujemy nad kolejnymi działaniami, które pomogą nam jeszcze skutecznie dostarczać pomoc medyczną na terenie ogarniętej wojną Ukrainy. W planach mamy zakup szpitala polowego, który zapewni kolejne niezbędne miejsce dla pacjentów, którzy w przypadku konfliktu zbrojnego potrzebują pilnej interwencji lekarzy i ratowników. Szpital taki składa się z kilku namiotów i posiada m.in. własne agregaty prądotwórcze. Podstawowe namioty to miejsce do wjazdu ambulansu, namiot w którym może być przeprowadzona ocena stanu pacjenta, namiot SOR z niezbędnym wyposażeniem chirurgicznym. Chcemy też kupić namiot tzw. clinical assistance, gdzie można prowadzić długotrwałą obserwację pacjenta.

W najbliższych dniach będziemy na bieżąco informować o kolejnych transportach pomocy dla szpitali i organizacji punktów pierwszej pomocy przy granicy. Zachęcamy do śledzenia naszych kanałów w mediach społecznościowych.

Wpłacam na

Płatność cykliczna (Płatność dokonywana automatycznie co miesiąc)
Płatność jednorazowa
50 PLN
150 PLN
250 PLN

Akceptujemy płatności
PayU Google Pay Blik Przelew tradycyjny
Poprzedni

Artykuł

Następny
Opis obrazu

Buduj z nami pomoc w najbardziej potrzebujących krajach świata.

Więcej

Zapisz się do newslettera