Pomagam
1.5% dla PMM

Czas czytania
2 minuty

Artykuł

Poprzedni Następny
PMM Vasco EmtUkraina

Karetki i sprzęt medyczny dla Ukrainy

Czas czytania
2 minuty

Konsul Generalny Ukrainy w Krakowie Wiaczesław Wojnarowskyj spotkał się z przedstawicielami firmy Vasco Electronics oraz Polskiej Misji Medycznej, aby wyrazić wdzięczność za dotychczasowe działania zespołów pomocy humanitarnej i medycznej. Przedstawiciele obu organizacji przybliżyli plany na rozszerzenie działań w najbliższych miesiącach. Zaprezentowali również jeden z ambulansów, który wkrótce wyjedzie do Ukrainy, aby jeszcze skuteczniej pomagać ratować życie.

Przekaż datek wpłacając na numer konta: 62 1240 2294 1111 0000 3718 5444 z tytułem UKRAINA.

Obie organizacje powołały PMM Vasco Emergency Team – zespół ratownictwa medycznego szybkiego reagowania, która stara się o akredytację Światowej Organizacji Zdrowia. Choć zespół jest w trakcie rekrutacji i nie prowadzi działań ratowniczych, już są efekty jego pracy – transporty z darami do placówek medycznych w Ukrainie. Oprócz sprzętu medycznego, łóżek szpitalnych, leków do szpitala w Drohobyczu została dostarczona karetka. W najbliższych dniach do ukraińskich szpitali przekazane zostaną jeszcze 4 ambulanse. Trafią one do placówek w Iwano-Frankowsku, Kijowie, Kramatorsku, a jedna z najlepiej wyposażonych karetek wesprze pracę szpitala polowego Polskiej Misji Medycznej w Mikołajowie. Będzie to pierwszy ze szpitali polowych dostarczony jako niezbędne wsparcie dla szpitala miejskiego w sytuacji wzmożonego zapotrzebowania, wynikającego z wewnętrznych przesiedleń ludności na południu kraju.

Spotkanie poświęcone było pomocy Ukrainie w czasie wojskowej agresji Rosji. Dziękujemy serdecznie za pomoc mojemu krajowi w walce o integralność terytorialną i suwerenność, nie tylko Ukrainy, ale całej Europy – podsumował spotkanie Konsul. – Jesteśmy bardzo wdzięczni za dary i pomoc, w tym za karetki od PMM Vasco Emergency Team i Polskiej Misji Medycznej. To są bardzo ważne dary, które będą służyć ratowaniu życia w Ukrainie.

W ramach działań wspierających ukraińską służbę zdrowia, Polska Misja Medyczna wysłała już ponad 50 transportów z niezbędnymi środkami medycznymi do ukraińskich szpitali, zaopatrując łącznie ponad 140 szpitali. Znalazły się w nich nie tylko leki i opatrunki, ale również aparatura medyczna i szczepionki.

Firma Vasco Electronics od drugiego dnia wojny użyczyła prawie 500 tłumaczy elektronicznych, których jest producentem, do blisko 200 organizacji pozarządowych, centrów pomocy medycznej, szpitali i punktów recepcyjnych w całej Polsce, które organizują pomoc dla uchodźców.

Wpłacam na

Płatność jednorazowa
Płatność miesięczna
50 PLN
150 PLN
250 PLN

Akceptujemy płatności
PayU Google Pay Blik Przelew tradycyjny
Poprzedni

Artykuł

Następny
Opis obrazu

Buduj z nami pomoc w najbardziej potrzebujących krajach świata.

Więcej

Zapisz się do newslettera