07 czerwca 2022

Karetki i sprzęt medyczny dla Ukrainy

Konsul Generalny Ukrainy w Krakowie Wiaczesław Wojnarowskyj spotkał się z przedstawicielami firmy Vasco Electronics oraz Polskiej Misji Medycznej, aby wyrazić wdzięczność za dotychczasowe działania zespołów pomocy humanitarnej i medycznej. Przedstawiciele obu organizacji przybliżyli plany na rozszerzenie działań w najbliższych miesiącach. Zaprezentowali również jeden z ambulansów, który wkrótce wyjedzie do Ukrainy, aby jeszcze skuteczniej pomagać ratować życie.

Przekaż datek wpłacając na numer konta: 62 1240 2294 1111 0000 3718 5444 z tytułem UKRAINA.
Obie organizacje powołały PMM Vasco Emergency Team – zespół ratownictwa medycznego szybkiego reagowania, która stara się o akredytację Światowej Organizacji Zdrowia. Choć zespół jest w trakcie rekrutacji i nie prowadzi działań ratowniczych, już są efekty jego pracy – transporty z darami do placówek medycznych w Ukrainie. Oprócz sprzętu medycznego, łóżek szpitalnych, leków do szpitala w Drohobyczu została dostarczona karetka. W najbliższych dniach do ukraińskich szpitali przekazane zostaną jeszcze 4 ambulanse. Trafią one do placówek w Iwano-Frankowsku, Kijowie, Kramatorsku, a jedna z najlepiej wyposażonych karetek wesprze pracę szpitala polowego Polskiej Misji Medycznej w Mikołajowie. Będzie to pierwszy ze szpitali polowych dostarczony jako niezbędne wsparcie dla szpitala miejskiego w sytuacji wzmożonego zapotrzebowania, wynikającego z wewnętrznych przesiedleń ludności na południu kraju.
  • Spotkanie poświęcone było pomocy Ukrainie w czasie wojskowej agresji Rosji. Dziękujemy serdecznie za pomoc mojemu krajowi w walce o integralność terytorialną i suwerenność, nie tylko Ukrainy, ale całej Europy – podsumował spotkanie Konsul. - Jesteśmy bardzo wdzięczni za dary i pomoc, w tym za karetki od PMM Vasco Emergency Team i Polskiej Misji Medycznej. To są bardzo ważne dary, które będą służyć ratowaniu życia w Ukrainie.

W ramach działań wspierających ukraińską służbę zdrowia, Polska Misja Medyczna wysłała już ponad 50 transportów z niezbędnymi środkami medycznymi do ukraińskich szpitali, zaopatrując łącznie ponad 140 szpitali. Znalazły się w nich nie tylko leki i opatrunki, ale również aparatura medyczna i szczepionki.

Firma Vasco Electronics od drugiego dnia wojny użyczyła prawie 500 tłumaczy elektronicznych, których jest producentem, do blisko 200 organizacji pozarządowych, centrów pomocy medycznej, szpitali i punktów recepcyjnych w całej Polsce, które organizują pomoc dla uchodźców.

Pilna pomoc medyczna dla Ukrainy!
Przelew bankowy na numer konta: 62 1240 2294 1111 0000 3718 5444 z dopiskiem UKRAINA