Pomagam
1.5% dla PMM

Czas czytania
2 minuty

Artykuł

Poprzedni Następny
Ukraina

Ukraina – Pilna pomoc medyczna!

Czas czytania
2 minuty

Wiadomości z minionej nocy potwierdziły najgorsze – Ukraina ponownie zaatakowana, do kraju wjechały kolumny wojskowe. Całe terytorium objęto stanem wojennym. Sytuacja jest szczególnie dramatyczna na wschodzie, gdzie koncentrują się działania zbrojne.

Przekaż datek wpłacając na numer konta: 62 1240 2294 1111 0000 3718 5444 z tytułem UKRAINA.

Nasi sąsiedzi od 2014 roku żyją w stanie zagrożenia, które w ostatnich dniach przerodziło się w prawdziwy dramat wszystkich mieszkańców kraju. Zaledwie kilka godzin drogi z centrum Polski dorastają dzieci, które znają przede wszystkim wojnę i wychowują się w zniszczonych domach i szkołach. Osoby starsze, schorowane i samotne, spędzają kolejne dni w strachu, czy tym razem to ich mieszkanie stanie się celem ataku lub czy stracą bliskich, z których część już dawno była zmuszona wyjechać. W strachu spędzają kolejne dni zamknięte w domu, czekając na pomoc. Najważniejsze pytanie w ostatnich dniach to gdzie jest najbliższy schron i czy wystarczy wody dla wszystkich. Kolejne – w jaki sposób zabezpieczyć ranę.

Jako organizacja pomagamy na całym świecie, niejednokrotnie wracając do miejsc, w którym wciąż niezbędne jest wsparcie. Dlatego nie możemy być obojętni na wojnę tuż za granicą. Mając za sobą doświadczenia misji z lat 2014-15 ponownie wesprzemy mieszkańców wschodniej Ukrainy w zapewnieniu niezbędnej opieki medycznej w strefie konfliktu. Stale monitorujemy sytuację w kraju i działania lokalnych organizacji, które dotychczas zapewniały pomoc na miejscu i weryfikujemy możliwości współpracy.

Zebrane środki zostaną przekazane na zapewnienie szybkiego wsparcia medycznego i zakup niezbędnych środków medycznych. Jeśli konflikt będzie się rozwijać, liczba osób potrzebujących pilnej pomocy może przekroczyć tę z 2015 r., kiedy nastąpiła eskalacja przemocy w kraju. Jesteśmy gotowi do rozpoczęcia pilnej misji pomocowej w Ukrainie.

Wpłacam na

Płatność cykliczna (Płatność dokonywana automatycznie co miesiąc)
Płatność jednorazowa
50 PLN
150 PLN
250 PLN

Akceptujemy płatności
PayU Google Pay Blik Przelew tradycyjny
Poprzedni

Artykuł

Następny
Opis obrazu

Buduj z nami pomoc w najbardziej potrzebujących krajach świata.

Więcej

Zapisz się do newslettera