Pomagam
1.5% dla PMM

Czas czytania
2 minuty

Artykuł

Poprzedni Następny
Ogłoszenia

Polska Misja Medyczna pomaga w strefie stanu wyjątkowego

Czas czytania
2 minuty

Od wczoraj pierwsi medycy, wolontariusze Polskiej Misji Medycznej, udzielają pomocy medycznej migrantom w strefie stanu wyjątkowego. Jest to możliwe dzięki współpracy ze szpitalem w Hajnówce. Ratowniczka medyczna i chirurg dziecięcy zostały oddelegowane jako pracowniczki-wolontariuszki szpitala w Hajnówce do podległego mu ośrodka zdrowia w Białowieży, w strefie stanu wyjątkowego. Migranci którzy trafiają do placówki są zmęczeni, odwodnieni, wyziębieni, potrzebują lekarstw oraz pomocy w opatrzeniu ran.

W Gminnym Ośrodku Zdrowia w Białowieży pracują obecnie dwie wolontariuszki Polskiej Misji Medycznej, które zostały tam skierowane przez dyrekcję szpitala w Hajnówce jako pracowniczki – wolontariuszki szpitala. Do placówki codziennie trafiają osoby, które wymagają pomocy medycznej. Najczęstsze przypadki związane są z wyziębieniem, otarciami, ranami do opatrzenia. Pacjenci w cięższym stanie są natomiast kierowani do szpitala w Hajnówce, jednak, jak podkreśla dyrekcja szpitala, są to pojedyncze przypadki.

Wolontariuszki PMM zostały oddelegowane jako pracowniczki – wolontariuszki szpitala przez dyrekcję szpitala w Hajnówce do pracy w przychodni w Białowieży, która podlega pod szpital. Są pierwszymi medykami pracującym dla organizacji, którzy zostali wysłani do pracy w strefie stanu wyjątkowego. I tak naprawdę Polska Misja Medyczna jako pierwsza legalnie pracuje w strefie stanu wyjątkowego, właśnie w Białowieży

– mówi Małgorzata Olasińska-Chart z Polskiej Misji Medycznej

W ramach współpracy, którą Polska Misja Medyczna nawiązała ze szpitalem w Hajnówce, przez ostatnie tygodnie prowadzony był nabór ratowników medycznych, pediatrów, internistów i specjalistów chorób zakaźnych, którzy mieli wesprzeć szpital i podlegające mu POZ w Czeremsze i Białowieży. Z kilkudziesięciu zgłoszeń wolontariuszy udało się wybrać osoby, które tydzień temu rozpoczęły współpracę i wzmocniły zespół medyczny, aby zapewnić wszystkim pacjentom stały dostęp do opieki w momencie zwiększonej liczby przyjęć do placówki. W najbliższych tygodniach wolontariusze będą pracować na miejscu w systemie rotacyjnym, w oparciu o bieżącą ocenę sytuacji i zapotrzebowania na personel.

Wpłacam na

Płatność jednorazowa
Płatność miesięczna
50 PLN
150 PLN
250 PLN

Akceptujemy płatności
PayU Google Pay Blik Przelew tradycyjny
Poprzedni

Artykuł

Następny

Przeczytaj także

Opis obrazu

Buduj z nami pomoc w najbardziej potrzebujących krajach świata.

Więcej

Zapisz się do newslettera