20 października 2020

COVID-19 – wirus głodu

Pandemia spowodowała ponad milion zgonów, pozostawiając na całym świecie miliony ludzi zarażonych i narażonych na dalsze niebezpieczeństwo. Szczególnie destrukcyjna jest dla najwrażliwszych społeczności.
Wiele rodzin ma trudności z otrzymaniem środków do życia wskutek sparaliżowanej gospodarki i braku pracy, nawet przynoszącej minimalne dochody. Tylko od początku pandemii liczba osób żyjących w skrajnym ubóstwie wzrosła o 150 milionów. Na obszarach, w których ludzie wcześniej borykali się z poważnymi brakami żywności i dostępu do usług zdrowotnych sytuacja pogorszyła się dynamicznie.

Możemy już odpowiedzialnie twierdzić, że COVID19 ma drugie oblicze i jest nim niedożywienie. Najbardziej narażone na skutki pandemii związane z głodem i niedożywieniem są dzieci. Szkoły były często jedynym miejscem, w którym dzieci otrzymywały posiłek i podstawową opiekę medyczną. Zamknięcie szkół w skutek pandemii nie tylko poważnie ograniczyło dzieciom dostęp do edukacji, ale też ograniczyło dostęp do niezbędnych dla przeżycia usług. Sytuacja dzieci pogarsza się każdego dnia.
fot. Damian Lemański
Pomóż nam ratować życie dzieci. Jesteśmy w Senegalu, pomagamy w 20 ośrodkach zdrowia i prosimy o pomoc w zakupie leków, odżywek, wag specjalistycznych i na organizację warsztatów żywieniowych. Cały czas dostarczamy paczki z żywnością dla rodzin w Wenezueli i pomagamy dzieciom w Syrii.

Wesprzyj akcję Polskiej Misji Medycznej:
  • wpłać datek przez stronę www.pmm.org.pl/chce-pomoc
  • przekaż darowiznę na numer konta Polskiej Misji Medycznej: 62 1240 2294 1111 0000 3718 5444 z dopiskiem Anemia
Wesprzyj akcję uWAGA Anemia!
62 1240 2294 1111 0000 3718 5444 z dopiskiem Anemia

podziel się

link został skopiowany