Pomagam
1.5% dla PMM

Czas czytania
2 minuty

Artykuł

Poprzedni Następny
Ogłoszenia

Tlen dla Indii – pomoc dotarła do Uttarakhand

Czas czytania
2 minuty

W niedzielę 30 maja, tuż przed godziną siódmą rano, na lotnisku w New Delhi wylądowała niezwykle ważna przesyłka. Na pokładzie samolotu z Polski znajdowały się koncentratory tlenu – urządzenia, bez których osoby z niewydolnością oddechową spowodowaną Covid-19 nie byłyby w stanie przeżyć. Dla Indii, które przez ostatnie tygodnie walczyły z dramatycznym wzrostem zachorowań, międzynarodowe zaangażowanie i zakup sprzętu poza granicami kraju było jedyną nadzieją na ratunek.

Dzięki hojności darczyńców Polskiej Misji Medycznej udało się zebrać ponad 100 tysięcy złotych. Środki te w całości zostały przeznaczone na zakup niezbędnych urządzeń wspomagających oddychanie, które dzięki pomocy Polskich Linii Lotniczych LOT trafiły do północnych Indii. Zostaną one przekazane pięciu wiejskim ośrodkom zdrowia w dystrykcie Tehri Garhwal oraz dwóm miejskim szpitalom publicznym w dystrykcie Almora w stanie Uttarakhand.

Szpitale w Indiach nie były przygotowane na tak dramatyczny wzrost zakażeń, przez co ich potrzeby wciąż są ogromne. Z różnego rodzaju sprzętu medycznego wybraliśmy akurat koncentratory tlenu, które są łatwe w obsłudze i nie wymagają specjalistycznego szkolenia personelu, po podłączeniu do prądu mogą działać bez dłuższych przerw na konserwację czy uzupełnianie, nie wymagają także żadnej fizycznej ingerencji w ciało chorego, dostarczając tlen przez maskę. Są więc bardzo wydajne. Jednocześnie byliśmy w stanie zagwarantować ich bezpieczny transport do szpitali, gdzie od razu będą gotowe do użycia

— mówi Dorota Zadroga z Polskiej Misji Medycznej.

Urządzenia zostały wybrane w oparciu o rozpoznanie potrzeb na miejscu, przygotowane we współpracy z Human Circle Foundation, polsko-indyjską organizację koordynującą zgłoszenia i zapotrzebowanie szpitali w himalajskim stanie Uttarakhand, jednym z najtragiczniej dotkniętych regionów kraju. Koncentratory tlenu zostały zakupione w Polsce i spełniają wszystkie wymogi indyjskiego rynku pod względem certyfikacji do użycia.

Wpłacam na

Płatność cykliczna (Płatność dokonywana automatycznie co miesiąc)
Płatność jednorazowa
50 PLN
150 PLN
250 PLN

Akceptujemy płatności
PayU Google Pay Blik Przelew tradycyjny
Poprzedni

Artykuł

Następny

Przeczytaj także

Opis obrazu

Buduj z nami pomoc w najbardziej potrzebujących krajach świata.

Więcej

Zapisz się do newslettera