Pomagam
1.5% dla PMM

Czas czytania
3 minuty

Artykuł

Poprzedni Następny
Ogłoszenia

5 powodów, aby pomagać kobietom w ciąży

Czas czytania
3 minuty

Co roku na świat przychodzi 140 milionów dzieci – a każdy z tych porodów jest inny od pozostałych. W krajach Globalnego Południa prawidłowa opieka w okresie ciąży dla wielu kobiet jest wciąż nieosiągalna – przytłoczone codziennymi obowiązkami, często nie mają środków na podróż do miasta i opłacenie wizyty u lekarza. Dzięki akcji Mama Dla Mamy możemy to zmienić i polepszyć warunki opieki okołoporodowej dla kobiet najbardziej potrzebujących wsparcia.

  • W Afryce Subsaharyjskiej mniej niż 54% kobiet w ciąży odbywa co najmniej cztery obowiązkowe wizyty u lekarza, które uznawane są za minimum niezbędne do oceny prawidłowego przebiegu ciąży i stanu zdrowia matki i dziecka. W krajach południowoazjatyckich ta liczba wynosi mniej niż 50%. Liczby te są zdecydowanie niższe na obszarach wiejskich, oddalonych od szpitali.
  • Na całym świecie 19% wszystkich porodów wciąż przyjmowanych jest bez obecności wykwalifikowanego pracownika medycznego, poza placówką opieki zdrowotnej. Zwiększa to ryzyko powikłań i zagraża zdrowiu matki i dziecka, narażając ich na infekcje i komplikacje okołoporodowe. Dzięki kampaniom społecznym i międzynarodowemu wsparciu, co rok wzrasta liczba porodów przyjmowanych w szpitalach, jednak przed nami wciąż wiele pracy, aby zapewnić pomoc wszystkim potrzebującym kobietom.
  • Na całym świecie 21% młodych kobiet wyszło za mąż przed ukończeniem 18 lat. Młode nastolatki częściej umierają z powodu komplikacji podczas ciąży i porodu niż kobiety w wieku około 20 lat, a ich dzieci są bardziej narażone na urodzenie się martwego dziecka lub śmierć w pierwszym miesiącu życia. Wykonanie najważniejszych badań w czasie ciąży pozwala zapobiec komplikacjom w trakcie porodu.
  • Funkcjonujący w medycynie model „Trzech Opóźnień” sugeruje, że śmiertelność związana z ciążą jest w przeważającej mierze spowodowana opóźnieniami w: podjęciu decyzji o szukaniu odpowiedniej pomocy medycznej w nagłych wypadkach położniczych; dotarciu do odpowiedniej placówki położniczej oraz otrzymaniu odpowiedniej opieki po dotarciu do placówki. Dzięki akcji Mama Dla Mamy zapewniamy opiekę medyczną, świadczoną przez wykwalifikowany personel w znanych mieszkańcom ośrodkach opieki zdrowotnej i budujemy wieloletnie zaufanie.
  • Na całym świecie każdego dnia umiera około 810 kobiet z powodu powikłań związanych z ciążą lub porodem. Większości przypadków jesteśmy w stanie zapobiec poprzez odpowiednią opiekę i zapewnienie warunków do przeprowadzenia bezpiecznego porodu. Pomóż nam pomagać. Wesprzyj akcję Mama Dla Mamy.

Wpłacam na

Płatność jednorazowa
Płatność miesięczna
50 PLN
150 PLN
250 PLN

Akceptujemy płatności
PayU Google Pay Blik Przelew tradycyjny
Poprzedni

Artykuł

Następny

Przeczytaj także

Opis obrazu

Buduj z nami pomoc w najbardziej potrzebujących krajach świata.

Więcej

Zapisz się do newslettera