21 maja 2021

Pomagam z sercem – badanie USG dla każdej kobiety.

W Polsce każda kobieta w ciąży ma zapewniony pakiet badań kontrolnych – bezpłatnych, niezbędnych, łatwo dostępnych. To niezwykłe szczęście i przywilej, którego wiele kobiet nigdy nie doświadczy. Razem przyjrzyjmy się historiom mam na całym świecie i okażmy solidarność z najsłabszymi, aby zapewnić każdej z nich bezpieczeństwo i opiekę w czasie, w którym oczekuje narodzin dziecka.

Choć koszt 3 badań kontrolnych w Tanzanii i Wenezueli wynosi ok. 60 złotych, wiele kobiet nie odbędzie w czasie ciąży ani jednej wizyty lekarskiej.


Przyczyny będą różne, ale jedna jest wspólna dla wszystkich – ubóstwo. Nie dowiedzą się, czy dziecko jest zdrowe, ani jak powinien przebiegać poród, aby miał szczęśliwe zakończenie. Podczas narodzin będą ryzykować infekcjami, wykrwawieniem związanymi z anemią, komplikacjami, którymi w szpitalu można łatwo zapobiec, ale w domu są śmiertelnym zagrożeniem.

Pomagaj mamom z nami!

Możesz pomóc, fundując pakiet badań USG, które pozwolą prowadzić ciążę bezpiecznie dla matki i dziecka.

Koszt

pakietu 3 badań USG

60

Ile pakietów chcesz kupić?

Suma:

0

Poprawa warunków przyjmowania porodów i zwiększenie przeżywalności matek i dzieci to jedno z priorytetowych zadań WHO. W globalnym ujęciu, między 1990 a 2019 rokiem liczba porodów prowadzonych w asyście wykwalifikowanego pracownika medycznego wzrosła z 58% do 81%. Za coraz lepsze statystki odpowiada przede wszystkim zwiększenie dostępu do szpitali i wyszkolenie kadry, która jest w stanie zadbać o zdrowie pacjentek i ich dzieci. Jednak do pełnego sukcesu jeszcze daleka droga. 19% - w skali rocznej miliony kobiet nie doczekają się pomocy w momencie, w którym najbardziej jej potrzebują.

Najgorsza sytuacja dotyczy obszarów wiejskich, oddalonych od miast, w których można liczyć na pomoc lekarską. Najczęściej krewni nawet nie podejmują próby zawiezienia kobiety do szpitala – droga jest zbyt długa i kosztowna, do tego niezbędne jest zapewnienie opieki nad pozostałymi członkami rodziny na czas nieobecności. Te same czynniki wykluczają kobiety z wykonywania regularnych badań, które mogą zdecydować o zdrowiu i życiu mamy i noworodka.

Pomóż!
Przekaż darowiznę na numer konta PMM: 62 1240 2294 1111 0000 3718 5444