20 stycznia 2021

Droga po życie

Regularne łamanie praw człowieka, niedobory żywności, brak opieki zdrowotnej, korupcja, przemoc i załamanie gospodarcze - to tylko niektóre z powodów ucieczki 5,4 miliona obywateli z Wenezueli. Migracja z kraju oznacza ryzyko, które podejmowane jest przez zwykłych, ale też najbardziej zdesperowanych ludzi.
Największą trudność stanowi dotarcie do miejsca, które można by nazwać domem. Dla tysięcy Wenezuelczyków celem nadrzędnym jest dotarcie do regionu La Guajira, w Kolumbii. Aby to zrobić, niektórzy muszą pokonać ok. 250 km. Niestety, nie mogą liczyć na inny środek transportu niż własna para nóg. Muszą długo maszerować, przedzierać się przez dziką dżunglę, jak również wspinać się po stromych górach. Dlatego pomoc humanitarna w Wenezueli jest tak bardzo potrzebna.
Idą głównie kobiety i dzieci...

Aby wyruszyć, matki musiały kupić buty, żywność, wózek dla dziecka, ubrania na deszczowe noce, często leki. Organizacja Save The Children, z którą prowadzimy pomoc w La Guajira, szacuje, że koszt przejścia 1km dla 4-osobowej rodziny to ok. 5 USD.

Buduj z nami pomoc!

Możesz pomóc Wenezuelczykom przetrwać tę drogę, wspierając przejście dowolnej ilości kilometrów i pomagając matkom i dzieciom dotrzeć do nowego, bezpiecznego domu.

Koszt

przejścia 1 kilometra

20

Wpisz ile km pomożesz im przejść

Suma:

0

Podczas podróży są wystawieni na wiele niebezpieczeństw. Poruszając się po nieformalnych szlakach, spotyka ich kradzież i przemoc w strefach przygranicznych. Brakuje im jedzenia i leków. Dlatego chcemy dopilnować, aby cali i zdrowi dotarli do mety. Bo to ich jedyna „droga po życie”...
Partnerem naszej akcji jest organizacja Save the Children Colombia.
Alejandra stara się dotrzeć do Cali w Kolumbii.
Wesprzyj Wenezuelczyków w drodze po nowe życie!
62 1240 2294 1111 0000 3718 5444 z dopiskiem: Wenezuela

podziel się

link został skopiowany