Pomagam
1.5% dla PMM

Czas czytania
2 minuty

Artykuł

Poprzedni Następny
Wenezuela

Droga po życie

Czas czytania
2 minuty

Regularne łamanie praw człowieka, niedobory żywności, brak opieki zdrowotnej, korupcja, przemoc i załamanie gospodarcze – to tylko niektóre z powodów ucieczki 5,4 miliona obywateli z Wenezueli. Migracja z kraju oznacza ryzyko, które podejmowane jest przez zwykłych, ale też najbardziej zdesperowanych ludzi.

Największą trudność stanowi dotarcie do miejsca, które można by nazwać domem. Dla tysięcy Wenezuelczyków celem nadrzędnym jest dotarcie do regionu La Guajira, w Kolumbii. Aby to zrobić, niektórzy muszą pokonać ok. 250 km. Niestety, nie mogą liczyć na inny środek transportu niż własna para nóg. Muszą długo maszerować, przedzierać się przez dziką dżunglę, jak również wspinać się po stromych górach. Dlatego pomoc humanitarna w Wenezueli jest tak bardzo potrzebna.
Idą głównie kobiety i dzieci…

Aby wyruszyć, matki musiały kupić buty, żywność, wózek dla dziecka, ubrania na deszczowe noce, często leki. Organizacja Save The Children, z którą prowadzimy pomoc w La Guajira, szacuje, że koszt przejścia 1km dla 4-osobowej rodziny to ok. 5 USD.

Podczas podróży są wystawieni na wiele niebezpieczeństw. Poruszając się po nieformalnych szlakach, spotyka ich kradzież i przemoc w strefach przygranicznych. Brakuje im jedzenia i leków. Dlatego chcemy dopilnować, aby cali i zdrowi dotarli do mety. Bo to ich jedyna „droga po życie”…

Partnerem naszej akcji jest organizacja Save the Children Colombia.

Wpłacam na

Płatność cykliczna (Płatność dokonywana automatycznie co miesiąc)
Płatność jednorazowa
50 PLN
150 PLN
250 PLN

Akceptujemy płatności
PayU Google Pay Blik Przelew tradycyjny
Poprzedni

Artykuł

Następny

Przeczytaj także

Opis obrazu

Buduj z nami pomoc w najbardziej potrzebujących krajach świata.

Więcej

Zapisz się do newslettera