Pomagam
1.5% dla PMM

Czas czytania
2 minuty

Artykuł

Poprzedni Następny
Aktualności

SOS Indie. Polska Misja Medyczna pomaga w walce z COVID-19.

Czas czytania
2 minuty

Indie to obecnie kraj najtragiczniej dotknięty przez koronawirusa. W minioną niedzielę liczba zgonów w wyniku Covid-19 wzrosła o rekordowe 3689, łącznie zmarło ponad 220 tysięcy osób. W kraju brakuje tlenu i urządzeń medycznych. Polska Misja Medyczna rozpoczęła zbiórkę środków na zakup sprzętu wspomagającego chorych w przypadku niewydolności tlenowej i dostarczenie go do Indii.

Sprowadzony sprzęt medyczny trafi do regionów, w których w ubiegłym tygodniu znacznie wzrósł poziom zachorowań w wielu stanach. Władze w tych miejscach rozpoczęły prace nad utworzeniem tymczasowych placówek-przytułków dla osób, które nie otrzymają pomocy w przepełnionych szpitalach. Wybrane regiony należą do gęsto zaludnionych i ubogich, mają również słabo rozwiniętą infrastrukturę medyczną, co utrudnia skuteczne udzielanie pomocy. Ze względu na poważne niedobory tlenu, niezbędne jest skierowanie międzynarodowego wsparcia oraz wprowadzenie rotacji, która pozwoli korzystać z dostarczonego sprzętu w miejscach z największym zapotrzebowaniem. W wyniku pogarszającej się sytuacji epidemicznej, część regionów w kraju wprowadziła ograniczenia, a rząd zastanawia się nad ponownym wprowadzeniem ogólnokrajowego lockdownu. Do pomocy w walce z koronawirusem skierowano studentów medycyny i stażystów, w prowizorycznych szpitalach pomagają wolontariusze.

Polska Misja Medyczna odpowiada za wybór i zorganizowanie wysyłki niezbędnego sprzętu medycznego do Indii. Na miejscu odbiór i dystrybucję będzie koordynować Human Circle Foundation, która w czasie pandemii dostarcza doraźną pomoc najbardziej potrzebującym mieszkańcom kraju. Indyjska organizacja będzie także odpowiadać za bieżące monitorowanie potrzeb w wybranych lokalizacjach. Współpraca polskiego stowarzyszenia z lokalnym partnerem pozwoli zabezpieczyć najpilniejsze potrzeby w dramatycznej sytuacji, w której znalazł się kraj.

JAK POMÓC?

  1. Dołącz do zbiórki na Facebooku.
  2. Przekaż datek przez naszą stronę.
  3. Wpłać datek na numer konta: 62 1240 2294 1111 0000 3718 5444
  4. Udostępniaj informacje o zbiórce!

Wpłacam na

Płatność jednorazowa
Płatność miesięczna
50 PLN
150 PLN
250 PLN

Akceptujemy płatności
PayU Google Pay Blik Przelew tradycyjny
Poprzedni

Artykuł

Następny

Przeczytaj także

Opis obrazu

Buduj z nami pomoc w najbardziej potrzebujących krajach świata.

Więcej

Zapisz się do newslettera