Pomagam
1.5% dla PMM

Czas czytania
3 minuty

Artykuł

Poprzedni Następny
Ogłoszenia

Pomożemy przy granicy polsko-białoruskiej

Czas czytania
3 minuty

Sytuacja na granicy polsko-białoruskiej z każdym dniem przybiera coraz bardziej dramatyczną skalę. Trudne warunki pogodowe, a także surowa natura – lasy i bagna, w których brną uchodźcy, wymagają zaangażowania dodatkowych zespołów medycznych, zapewniających najpilniejszą pomoc ofiarom głodu, wyziębienia i braku dostępu do lekarstw. Będąc świadomymi zagrożenia życia osób znajdujących się na terenach przygranicznych, Polska Misja Medyczna rozpoczyna działania ratunkowe.

JAK POMOŻEMY?

Przeprowadziliśmy konsultacje, zweryfikowaliśmy najpilniejsze potrzeby, miejsca i działania, które wymagały natychmiastowego wsparcia. Zebrane przez nas środki finansowe zapewnią zabezpieczenie potrzeb szpitala w Hajnówce i podlegających mu POZ w Czeremsze i Białowieży poprzez sfinansowania pracy dodatkowych lekarzy, którzy są niezbędni w czasie zwiększonego zapotrzebowania na personel medyczny. Do szpitala w Hajnówce trafiają uchodźcy wymagający interwencji medycznej, zatrzymani na terenach powiatów objętych stanem wyjątkowym, a także ci, którzy w ostatnich dniach przekroczyli granicę po wyczerpującym oczekiwaniu na pomoc. Placówka jednocześnie nieustannie służy mieszkańcom regionu, jednak zwiększona liczba przyjęć poważnie obciążyła pracą personel, którym dysponuje szpital. Aby świadczyć nieprzerwaną pomoc medyczną, potrzebni są dodatkowi ratownicy medyczni, pediatrzy, interniści i specjaliści chorób zakaźnych. Wsparcie szpitalowi zapewnią medycy związani z Polską Misją Medyczną, którzy będą pracować na miejscu w systemie rotacyjnym, dzięki czemu wszyscy pacjenci będą mogli liczyć na stałą i wykwalifikowaną opiekę.

Zgłoszenia medyków przyjmujemy pod adresem sekretariat@pmm.org.pl

JAK PRZEKAZAĆ DATEK?

Przelew bankowy na numer konta: 62 1240 2294 1111 0000 3718 5444 z dopiskiem GRANICA

SPÓJNA POMOC

Pozostajemy w stałym kontakcie z instytucjami, fundacjami i wolontariuszami obecnymi na miejscu. Zapewnimy wsparcie odpowiadające na potrzeby wszystkich osób przebywających obecnie na obszarze objętym stanem wyjątkowym, zgodnie ze standardami stosowanymi przez nas dotychczasowej pracy w ramach misji medycznych i fundamentalnymi zasadami pomocy humanitarnej. Chcemy służyć nie tylko ludziom przybywających do naszego kraju, ale również mieszkańcom terenów przygranicznych, którzy sami wykazują się ogromną odwagą i zaangażowaniem w ratowanie życia ludzkiego. Pomogą nam w tym doświadczeni ratownicy medyczni i specjaliści lekarze, przygotowani do pracy w wymagających i trudnych warunkach.

Wpłacam na

Płatność cykliczna (Płatność dokonywana automatycznie co miesiąc)
Płatność jednorazowa
50 PLN
150 PLN
250 PLN

Akceptujemy płatności
PayU Google Pay Blik Przelew tradycyjny
Poprzedni

Artykuł

Następny

Przeczytaj także

Opis obrazu

Buduj z nami pomoc w najbardziej potrzebujących krajach świata.

Więcej

Zapisz się do newslettera