Pomagam
1.5% dla PMM

Czas czytania
2 minuty

Artykuł

Poprzedni Następny
Syria

Śnieg zniszczył obozy w Syrii!

Czas czytania
2 minuty

Zaczęło się od deszczu, który bardzo szybko zmienił się w zagrażający życiu śnieg. Przy minusowych temperaturach panujących obecnie w północno-zachodniej Syrii nagłe zmiany pogody pozbawiły tysiące ludzi skromnego dachu nad głową. Wkrótce temperatury mogą dojść do -14 stopni, najniższych odnotowanych przez ostatnich 40 lat. Wiatr niosący śnieg po pustynnych równinach kraju sięga 80 km/h.

Kiedy kilka dni temu w północną Syrię uderzyła fala mrozu, sięgające 40 centymetrów opady śniegu zablokowały drogi, którymi transportowano na miejsce nie tylko pożywienie, ubrania i lekarstwa, ale również przewożono pracowników, którzy zapewniają codzienną opiekę medyczną. Szczególnie zimą ich pomoc jest niezbędna do ratowania życie. Wśród pierwszych ofiar zimy są zarówno dzieci i dorośli, przybywa też przypadków hipotermii i zatruć dymem. Konieczne jest jak najszybsze przetransportowanie ofiar złej pogody do szpitali znajdujących się poza obozami.

Galeria

Następujące po sobie śnieżne zamiecie zniszczyły namioty, które są jedynym schronieniem mieszkańców obozów w Syrii, Jordanii i Libanie. W samej Syrii dotkniętych trudnymi warunkami pogodowymi, ulewami i opadami śniegu, jest ponad 250 tysięcy osób. 1700 namiotów wraz z całym wyposażeniem zostało całkowicie zniszczonych. Tylko dzięki natychmiastowej pomocy ich mieszkańcy mają szanse na przeżycie zimy. Tymczasem prognozy pogody zapowiadają ponowne opady w najbliższych dniach.

Coraz gwałtowniejsze zmiany pogodowe zagrażają życiu mieszkańców obozów. Na miejscu brakuje opału, materiałów budowlanych, ciepłych ubrań, ale przede wszystkim bezpieczeństwa. Każdy dzień opadów to ryzyko śmierci.

Wpłacam na

Płatność jednorazowa
Płatność miesięczna
50 PLN
150 PLN
250 PLN

Akceptujemy płatności
PayU Google Pay Blik Przelew tradycyjny
Poprzedni

Artykuł

Następny
Opis obrazu

Buduj z nami pomoc w najbardziej potrzebujących krajach świata.

Więcej

Zapisz się do newslettera