20 lutego 2020

PMM wspiera uchodźców z Idlib

Ciąg dalszy kryzysu w Syrii. Od grudnia 2019 roku w kierunku granicy turecko-syryjskiej uciekło ok. 900 tys. Syryjczyków. W ciągu kilku ostatnich tygodni niemal 140 tys. uchodźców szukało tam schronienia. Oznacza to narażenie wielu ludzi na chłód, choroby, nierzadko głód.

Ciąg dalszy kryzysu w Syrii. PMM wspiera medycznie uchodźców z Idlib.

Polska Misja Medyczna, która od 4 lat prowadzi działania medyczne w Syrii pomaga syryjskim uchodźcom. Syryjczycy mogą liczyć na nasze wsparcie. Od 2011 roku wskutek bombardowań około 500 tys. osób (w tym 21 tys. dzieci) straciło życie, a obecny kryzys w północno-zachodniej Syrii zmusił już prawie 1 mln osób do opuszczenia domów.

Polska Misja Medyczna finansuje dostawy leków ratujących życie, opatrunków, środków do znieczulenia i odkażania. Trafiają one do lekarzy pracujących w szpitalach prowadzonych przez Humanitarian Message Organization.
Raport medyczny

Ludzie zostali pozbawieni wszystkiego, nie mają gdzie spać, nie wiedzą co robić. Część znajduje schronienie u przyjaciół wcześniej przesiedlonych do obozów, ale reszta nie ma dokąd pójść. Jest środek zimy. Potwierdzono 4 przypadki śmierci z wychłodzenia. Masa ludzi potrzebuje pomocy medycznej – mówi dr Mansour Alatrash, współpracujący w Polską Misją Medyczną.

Syryjczycy wciąż przemieszczają się z miejsca na miejsce, ponieważ nie ma wystarczającej liczby namiotów, w których mogliby się schronić. Wielu z nich przesypia kolejne noce pod gołym niebie.

W dalszym ciągu dochodzi do ataków bombowych. Przesiedlona ludność z zachodniej części Aleppo została bezpośrednio zaatakowana przez naloty bombowe, w wyniku których część z nich poniosła śmierć.

Potrzebna jest pilna pomoc w zakresie schronienia i zaopatrzenia medycznego z powodu obciążenia szpitali. Niektóre ośrodki zdrowia przestały funkcjonować ze względu na zbyt duże zniszczenia. Kilka dni temu w Darat Izza dwa szpitale zostały zbombardowane.
Ofiarami stają się niewinni ludzie, wśród nich kobiety i dzieci. To oni potrzebują specjalnej natychmiastowej opieki. Pomoc psychospołeczna i ochrona przed krzywdą najmłodszych stały się już tematami dawno zapomnianymi – dodaje dr Mansour Alatrash z organizacji Humanitarian Message.

Jak możesz pomóc?

Organizacja Humanitarian Message razem z Polską Misją Medyczną działają w prowincji Idlib dostarczając leki i środki medyczne oraz finansując protezy dla dzieci po amputacjach nóg w wyniku ran odniesionych w trakcie bombardowań.

Buduj z nami pomoc w Syrii! Wesprzyj poszkodowanych specjalnym zestawem pomocowym zawierającym leki i opatrunki.

Buduj z nami pomoc!

Możesz pomóc Wenezuelczykom przetrwać tę drogę, wspierając przejście dowolnej ilości kilometrów i pomagając matkom i dzieciom dotrzeć do nowego, bezpiecznego domu.

Koszt

przejścia 1 kilometra

20

Wpisz ile km pomożesz im przejść

Suma:

0

Moje miesięczne wynagrodzenie

Koszt mojej godziny pracy

0

Przekazuję 1 godzinę pracy

1

i to wynosi:

0

Pomoc medyczna. Trwałe zmiany. Lokalny partner.
Buduj z nami pomoc w najbardziej potrzebujących krajach świata.

podziel się

link został skopiowany