30 listopada 2020

Razem dla Syrii

Kupić maseczkę czy jedzenie? Syryjczycy zamieszkujący obozy nie mają takiego dylematu. W Idlib brakuje wszystkiego, nie tylko żywności.

Do akcji PMM przyłączyła się aktorka, Agata Kulesza. Posłuchaj!
Ludzie z powodu pandemii koronawirusa stracili pracę, boją się wychodzić, żeby nie zarazić siebie i bliskich. Pandemia przyczyniła się do zapaści w służbie zdrowia. Zwłaszcza zagrożone są dzieci, które po wojnie są osłabione fizycznie i psychicznie. Wtedy nietrudno nawet o błahą infekcję.

Mieszkają w 12 osób w namiocie

Om Ismaila mieszka z mężem, synami, ich żonami i wnukami w wytartym namiocie w obozie Al Basheer, w północnym Idlib. W jednym namiocie oprócz dzieci mieszka 12 osób. – Ludzie cierpią z powodu przeludnienia w obozie, więc zachowanie dystansu społecznego jest niemożliwe – mówi Om Ismail, a jej synowa Maha po chwili dodaje: – Martwię się o moje dzieci, które z uwagi na dużą liczbę osób mieszkających w jednym namiocie, są szczególnie narażone na łatwo rozprzestrzeniające się infekcje dróg oddechowych.

Buduj z nami pomoc!

Możesz pomóc Wenezuelczykom przetrwać tę drogę, wspierając przejście dowolnej ilości kilometrów i pomagając matkom i dzieciom dotrzeć do nowego, bezpiecznego domu.

Koszt

przejścia 1 kilometra

20

Wpisz ile km pomożesz im przejść

Suma:

0

Wesprzyj pomoc dla Syrii!
Konto syryjskie: 08 1240 4650 1111 0010 4607 7315

podziel się

link został skopiowany