Pomagam
1.5% dla PMM

Czas czytania
3 minuty

Artykuł

Poprzedni Następny
COVID

Polska Misja Medyczna wspiera polski personel medyczny

Czas czytania
3 minuty

Jeden z największych szpitali w Małopolsce może liczyć na wsparcie w walce z koronawirusem. Polska Misja Medyczna zdecydowała się przekazać 10 000 złotych na zakup środków medycznych dla Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Żeromskiego w Krakowie. Już za kilka dni obok szpitala zakaźnego stanie także namiot przekazany przez PMM. Organizacja cały czas zbiera środki na ochronę medyków z polskich szpitali.

zdjęcie: Juliusz Sabak, Defence 24

Namiot polowy od Polskiej Misji Medycznej

Dzięki ustawieniu namiotu będzie możliwa selekcja pacjentów z podejrzeniem koronawirusa, a część z nich zapewne trafi do szpitala. Namiot o powierzchni 30 m2 jest w stanie pomieścić co najmniej 18 osób. – Najważniejsze było dla nas rozpoznanie, co tak naprawdę będzie potrzebne szpitalowi. Okazało się, że namiot i fundusze na zakup środków ochronnych będą w tej sytuacji lepsze niż przekazywanie rzeczy materialnych – mówi Małgorzata Olasińska-Chart z Polskiej Misji Medycznej.

Rocznie z PMM na misje do Afryki, Azji i na Bliski Wschód wyjeżdża około 15 medyków-wolontariuszy, którzy na co dzień pracują w polskich szpitalach lub placówkach medycznych – W ciągu roku to oni pomagają nam działać w najuboższych krajach świata, dlatego teraz chcemy okazać im solidarność i pomóc w zakupie potrzebnych materiałów medycznych – dodaje Olasińska-Chart.

Kilka dni temu Szpital Specjalistyczny im. Żeromskiego wydał apel o pomoc w walce z koronawirusem. Placówka zebrała 150 tysięcy na zakup sprzętu do wspomagającego oddychanie, a jednak nadal potrzebna jest pomoc.


Codziennie w Polsce notuje się kilkadziesiąt nowych zachorowań, a środków medycznych do walki z koronawirusem ubywa 
 brakuje sprzętu medycznego, maseczek, środków dezynfekujących. Pomóc można w bardzo prosty sposób. Wystarczy przekazać dowolny datek, a jeden z darczyńców PMM podwoi zebraną kwotę.

– Wspieram pomoc medyczną od wielu lat, a teraz najważniejsza jest pomoc szpitalom. Jestem pewien, że Polacy nie zawiodą, nie raz pokazali wyjątkową solidarność. – dodaje darczyńca, który pragnie pozostać anonimowy.

Polska Misja Medyczna przekazała już wsparcie finansowe dla Szpitala im. Stefana Żeromskiego w wysokości 10 000 zł, ale potrzeby nadal są ogromne, nie tylko w małopolskim szpitalu. Na ten cel została uruchomiona zbiórka. Można ją wesprzeć na Facebooku.

Wpłacam na

Płatność cykliczna (Płatność dokonywana automatycznie co miesiąc)
Płatność jednorazowa
50 PLN
150 PLN
250 PLN

Akceptujemy płatności
PayU Google Pay Blik Przelew tradycyjny
Poprzedni

Artykuł

Następny
Opis obrazu

Buduj z nami pomoc w najbardziej potrzebujących krajach świata.

Więcej

Zapisz się do newslettera