24 marca 2020

Polska Misja Medyczna wspiera polski personel medyczny

Jeden z największych szpitali w Małopolsce może liczyć na wsparcie w walce z koronawirusem. Polska Misja Medyczna zdecydowała się przekazać 10 000 złotych na zakup środków medycznych dla Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Żeromskiego w Krakowie. Już za kilka dni obok szpitala zakaźnego stanie także namiot przekazany przez PMM. Organizacja cały czas zbiera środki na ochronę medyków z polskich szpitali.
zdjęcie: Juliusz Sabak, Defence 24

Namiot polowy od Polskiej Misji Medycznej

Dzięki ustawieniu namiotu będzie możliwa selekcja pacjentów z podejrzeniem koronawirusa, a część z nich zapewne trafi do szpitala. Namiot o powierzchni 30 m2 jest w stanie pomieścić co najmniej 18 osób. – Najważniejsze było dla nas rozpoznanie, co tak naprawdę będzie potrzebne szpitalowi. Okazało się, że namiot i fundusze na zakup środków ochronnych będą w tej sytuacji lepsze niż przekazywanie rzeczy materialnych – mówi Małgorzata Olasińska-Chart z Polskiej Misji Medycznej.

Rocznie z PMM na misje do Afryki, Azji i na Bliski Wschód wyjeżdża około 15 medyków-wolontariuszy, którzy na co dzień pracują w polskich szpitalach lub placówkach medycznych – W ciągu roku to oni pomagają nam działać w najuboższych krajach świata, dlatego teraz chcemy okazać im solidarność i pomóc w zakupie potrzebnych materiałów medycznych – dodaje Olasińska-Chart.

Kilka dni temu Szpital Specjalistyczny im. Żeromskiego wydał apel o pomoc w walce z koronawirusem. Placówka zebrała 150 tysięcy na zakup sprzętu do wspomagającego oddychanie, a jednak nadal potrzebna jest pomoc.
Polska 2020, realizacja: Polska Misja Medyczna
Codziennie w Polsce notuje się kilkadziesiąt nowych zachorowań, a środków medycznych do walki z koronawirusem ubywa brakuje sprzętu medycznego, maseczek, środków dezynfekujących. Pomóc można w bardzo prosty sposób. Wystarczy przekazać dowolny datek, a jeden z darczyńców PMM podwoi zebraną kwotę.

– Wspieram pomoc medyczną od wielu lat, a teraz najważniejsza jest pomoc szpitalom. Jestem pewien, że Polacy nie zawiodą, nie raz pokazali wyjątkową solidarność. – dodaje darczyńca, który pragnie pozostać anonimowy.

Polska Misja Medyczna przekazała już wsparcie finansowe dla Szpitala im. Stefana Żeromskiego w wysokości 10 000 zł, ale potrzeby nadal są ogromne, nie tylko w małopolskim szpitalu. Na ten cel została uruchomiona zbiórka. Można ją wesprzeć na Facebooku.
Wesprzyj polskich medyków!
Wspieramy polski personel medyczny.

podziel się

link został skopiowany