Pomagam
1.5% dla PMM

Czas czytania
3 minuty

Artykuł

Poprzedni Następny
COVID

Maja Ostaszewska i inni artyści wspierają akcję na rzecz polskich medyków

Czas czytania
3 minuty

Aktorzy, muzycy i inni artyści wsparli akcję Polskiej Misji Medycznej #razemdlalekarzy. Wszystko po to, by wspomóc personel medyczny, który od miesiąca walczy z koronawirusem w polskich szpitalach. Akcję zainicjowała razem z PMM aktorka Maja Ostaszewska.

Zobacz kto wsparł akcję #razemdlalekarzy!

Pomimo, że na co dzień PMM pomaga w najuboższych krajach na świecie, dziś również polskie szpitale potrzebują pomocy. Osób zakażonych koronawirusem przybywa, a środków medycznych jest coraz mniej. Brakuje środków ochrony osobistej: maseczek, środków do dezynfekcji, przyłbic, gogli i kombinezonów.

Akcję #razemdlalekarzy można wesprzeć na Facebooku lub Instagramie.

To oni stoją na pierwszej linii frontu, dlatego powinniśmy zrobić wszystko, aby medycy mogli bezpiecznie pracować i dbać o nasze zdrowie, nie narażając siebie – mówi Maja Ostaszewska.

Choć Polska Misja Medyczna posługuje się nazwą #razemdlalekarzy to pomocą obejmuje każdą osobę z personelu medycznego, która potrzebuje wsparcia medycznego, np. ratowników czy pielęgniarki.

– Aktorki Maja Ostaszewska i Anita Sokołowska wraz z projektantem mody Tomaszem Ossolińskim i modelką Anją Rubik jako pierwsi włączyli się do tej akcji społecznej. Później dołączali kolejni: aktorzy Magdalena Strużyńska i Andrzej Chyra oraz muzycy Grzegorz Turnau i Aga Zaryan. Jesteśmy bardzo dumni, że polscy artyści potrafią się zjednoczyć i solidarnie wesprzeć potrzebujący personel medyczny. Bardzo im za to dziękujemy – mówi Małgorzata Olasińska-Chart z Polskiej Misji Medycznej.

W sobotę, 4 kwietnia odbędzie się koncert online Agi Zaryan – wokalistki jazzowej, która zdecydowała się przekazać 10% dochodu z koncertu na wsparcie akcji PMM/polskich medyków.

Dotychczas Polska Misja Medyczna w walce z wirusem przekazała 10 000 złotych oraz namiot polowy dla jednego z krakowskich szpitali. Z kolei zbiórka na Facebooku ma na celu wsparcie najbardziej potrzebujących szpitali w całej Polsce, a jeden z darczyńców PMM zdecydował się podwoić zebraną na Facebooku kwotę.

Poprzedni

Artykuł

Następny
Opis obrazu

Buduj z nami pomoc w najbardziej potrzebujących krajach świata.

Więcej

Zapisz się do newslettera