Pomagam
1.5% dla PMM

Czas czytania
2 minuty

Artykuł

Poprzedni Następny
COVID

Akcja Polskiej Misji Medycznej #razemdlalekarzy. Sześć szpitali otrzymało pomoc

Czas czytania
2 minuty

200 darczyńców i niemalże 40 tysięcy złotych to podsumowanie akcji specjalnej na rzecz polskiego personelu medycznego przygotowanej przez Polską Misję Medyczną. Pieniądze i dary rzeczowe trafiły do 5 jednostek medycznych: Szpitala Uniwersyteckiego i Szpitala im. S. Żeromskiego w Krakowie, Szpitala Specjalistycznego im. E. Biernackiego w Mielcu, ZOL „Pasternik” w Modlniczce, Szpitala Tworkowskiego oraz Instytutu Matki i Dziecka
w Warszawie. Zebrane pieniądze wystarczą na zakup około 200 kombinezonów i 300 pełnych zestawów ochronnych dla personelu medycznego.

– Jesteśmy dumni, ponieważ po raz kolejny pokazaliśmy wielką solidarność. Dziesiątki Polaków, w tym znani artyści, zaangażowali się, żeby pomóc osobom, które dbają o nasze zdrowie, a są na pierwszej linii frontu – mówi Małgorzata Olasińska-Chart z PMM.

Wcześniej Polska Misja Medyczna przekazała 10 tysięcy złotych oraz namiot polowy dla Szpitala im. Stefana Żeromskiego w Krakowie.

Organizacja pomagająca na co dzień w najuboższych regionach na świecie: w Mjanmie, Tanzanii czy na Bliskim Wschodzie, również w Święta Wielkanocne postanowiła osłodzić trudne chwile podopiecznym oraz służbie medycznej Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie.

– 162 paczki ptasiego mleczka dotarły z Krakowa do Warszawy, do lekarzy i dzieci, których nie mogą odwiedzać w szpitalu rodzice. To bardzo trudna psychicznie sytuacja dla wszystkich – dodaje Olasińska-Chart. Teraz mamy nadzieję, że nasza pomoc dotrze w najbliższych dniach poza Polskę. Od 4 lat pomagamy ratować życie dzieci i kobiet w Syrii. Sytuacji medycznej panującej tam nie można w ogóle porównać do bezpiecznych warunków szpitalnych w Polsce.

Wpłacam na

Płatność jednorazowa
Płatność miesięczna
50 PLN
150 PLN
250 PLN

Akceptujemy płatności
PayU Google Pay Blik Przelew tradycyjny
Poprzedni

Artykuł

Następny
Opis obrazu

Buduj z nami pomoc w najbardziej potrzebujących krajach świata.

Więcej

Zapisz się do newslettera