Pomagam
1.5% dla PMM

Czas czytania
2 minuty

Artykuł

Poprzedni Następny
COVID

Akcja Polskiej Misji Medycznej #razemdlalekarzy. Sześć szpitali otrzymało pomoc

Czas czytania
2 minuty

200 darczyńców i niemalże 40 tysięcy złotych to podsumowanie akcji specjalnej na rzecz polskiego personelu medycznego przygotowanej przez Polską Misję Medyczną. Pieniądze i dary rzeczowe trafiły do 5 jednostek medycznych: Szpitala Uniwersyteckiego i Szpitala im. S. Żeromskiego w Krakowie, Szpitala Specjalistycznego im. E. Biernackiego w Mielcu, ZOL „Pasternik” w Modlniczce, Szpitala Tworkowskiego oraz Instytutu Matki i Dziecka
w Warszawie. Zebrane pieniądze wystarczą na zakup około 200 kombinezonów i 300 pełnych zestawów ochronnych dla personelu medycznego.

– Jesteśmy dumni, ponieważ po raz kolejny pokazaliśmy wielką solidarność. Dziesiątki Polaków, w tym znani artyści, zaangażowali się, żeby pomóc osobom, które dbają o nasze zdrowie, a są na pierwszej linii frontu – mówi Małgorzata Olasińska-Chart z PMM.

Wcześniej Polska Misja Medyczna przekazała 10 tysięcy złotych oraz namiot polowy dla Szpitala im. Stefana Żeromskiego w Krakowie.

Organizacja pomagająca na co dzień w najuboższych regionach na świecie: w Mjanmie, Tanzanii czy na Bliskim Wschodzie, również w Święta Wielkanocne postanowiła osłodzić trudne chwile podopiecznym oraz służbie medycznej Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie.

– 162 paczki ptasiego mleczka dotarły z Krakowa do Warszawy, do lekarzy i dzieci, których nie mogą odwiedzać w szpitalu rodzice. To bardzo trudna psychicznie sytuacja dla wszystkich – dodaje Olasińska-Chart. Teraz mamy nadzieję, że nasza pomoc dotrze w najbliższych dniach poza Polskę. Od 4 lat pomagamy ratować życie dzieci i kobiet w Syrii. Sytuacji medycznej panującej tam nie można w ogóle porównać do bezpiecznych warunków szpitalnych w Polsce.

Wpłacam na

Płatność cykliczna (Płatność dokonywana automatycznie co miesiąc)
Płatność jednorazowa
50 PLN
150 PLN
250 PLN

Akceptujemy płatności
PayU Google Pay Blik Przelew tradycyjny
Poprzedni

Artykuł

Następny
Opis obrazu

Buduj z nami pomoc w najbardziej potrzebujących krajach świata.

Więcej

Zapisz się do newslettera