Pomagam
1.5% dla PMM

Czas czytania
3 minuty

Artykuł

Poprzedni Następny
Irak

Polska Pomoc w Irackim Kurdystanie

Czas czytania
3 minuty

Do końca 2021 roku Polska Misja Medyczna, dzięki funduszom z programu Polska Pomoc, zapewni wsparcie medyczne dla przesiedlonych kobiet i dzieci w obozie Baharka oraz ludności lokalnej w dystrykcie Al-Hamdaniya. Beneficjenci mogą liczyć na konsultacje lekarskie i badania diagnostyczne, będą mieli również możliwość zrealizowania bezpłatnych recept w ramach podstawowej opieki medycznej w obozie. Wśród pacjentów znajdą się przede wszystkim osoby przesiedlone wewnętrznie narodowości irackiej, asyryjscy chrześcijanie i syryjscy uchodźcy.

W ramach projektu zatrudnieni zostaną ginekolog, internista, pediatra, pielęgniarka i farmaceutka. Dzięki ponownemu uruchomieniu gabinetu lekarskiego i dostępowi do laboratorium, w obozie Baharka z pomocy skorzysta co najmniej 2500 osób, z czego 100% pacjentów może liczyć na bezpłatny dostęp do lekarstw, w która zaopatrzona zostanie miejscowa apteka. Kolejnych 800 dziewczyn i kobiet mieszkających w dystrykcie Al-Hamdaniya otrzyma darmowe konsultacje ginekologiczne, które będą prowadzone w lokalnym szpitalu, dysponującym laboratorium analitycznym, wyposażonym w ramach pomocy międzynarodowej.

W listopadzie 2021 r. zostanie przeprowadzona akcja przygotowania do zimy, w ramach której 920 najbardziej potrzebujących rodzin w obozie Baharka i 700 dystrykcie Al-Hamadaniya otrzyma ciepłą odzież i buty. Przy wyborze rodzin szczególna uwaga zostanie poświęcona osobom z niepełnosprawnościami, które mają również pierwszeństwo w rejestracji do internisty i laboratorium diagnostycznego. Ma to na celu wsparcie osób, które często są pozbawione możliwości podjęcia pracy zarobkowej, przez co są wykluczone przez członków rodziny w podejmowaniu ważnych decyzji.

Dodatkowo od 1 stycznia 2022 w obozie Darashakran, zamieszkałym przez 11,5 tys. uchodźców syryjskich, rozpocznie pracę gabinet dentystyczny, o którego otwarcie Polska Misja Medyczna została poproszona przez Dyrektoriat ds. Zdrowia. Jako jedyna organizacja świadczymy pomoc dentystyczną we wszystkich obozach w irackim Kurdystanie. W gabinetach będą wykonywane badania kontrolne i świadczona pomoc stomatologiczną, mająca na celu poprawę poziomu higieny jamy ustnej i stanu zdrowia zębów, zarówno dorosłych jak i dzieci.

Projekt „Pomoc medyczna i dentystyczna dla uchodźców, osób przesiedlonych i ludności lokalnej w guberni Erbil i Al-Hamdaniya w Iraku” jest finansowany ze środków Polskiej Pomocy Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w ramach konkursu „Pomoc humanitarna 2021”.

Wpłacam na

Płatność jednorazowa
Płatność miesięczna
50 PLN
150 PLN
250 PLN

Akceptujemy płatności
PayU Google Pay Blik Przelew tradycyjny
Poprzedni

Artykuł

Następny

Przeczytaj także

Opis obrazu

Buduj z nami pomoc w najbardziej potrzebujących krajach świata.

Więcej

Zapisz się do newslettera