Pomagam
1.5% dla PMM

Czas czytania
2 minuty

Artykuł

Poprzedni Następny
Irak

Opieka dentystyczna w Irackim Kurdystanie

Czas czytania
2 minuty

W obozie Baharka w Irackim Kurdystanie mieszka ponad 6 tysięcy przesiedlonych rodzin. Właśnie im Polska Misja Medyczna od 6 lat pomaga, zapewniając opiekę medyczną.

Przedłużający się konflikt zbrojny w regionie spowodował, że w obozach dla uchodźców z Syrii oraz przesiedlonych irackich rodzin zabrakło specjalistycznej opieki medycznej. Mieszkańcy obozów znajdujących się na terenie Irackiego Kurdystanu mają dostęp jedynie do podstawowej pomocy medycznej. Nie ma tu internistów, pediatrów, dentystów czy farmaceutów. Brakuje także leków, laboratoriów diagnostycznych oraz edukacji zdrowotnej. Polska Misja Medyczna, jako jedyna organizacja w Polsce obecna jest z działaniami pomocowymi w sektorze zdrowia w Iraku już od 2016.

W ramach prowadzonych działań otworzyliśmy klinikę mobilną która przyjmuje ponad 6000 przesiedlonych rodzin mieszkających w obozie Baharka. Na pacjentów czeka między innymi pielęgniarka, pediatra, zespół stomatologów i farmaceuta. Klinika jest wyposażona w urządzenia laboratoryjne, więc jest możliwość przeprowadzania testów diagnostycznych, takich jak badanie krwi, które ułatwiają zdiagnozowanie pacjenta. Po otrzymanej diagnozie, mogą bezpłatnie realizować recepty w aptece, będącej częścią kliniki mobilnej. Dzięki naszym działaniom mieszkańcy obozów mają stały dostęp do bezpłatnej opieki medycznej.

Galeria

Projekt „Pomoc medyczna i dentystyczna dla uchodźców, osób przesiedlonych i ludności lokalnej w guberni Erbil i Al-Hamdaniya w Iraku” jest finansowany ze środków Polskiej Pomocy Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w ramach konkursu „Pomoc humanitarna 2021”.

Wpłacam na

Płatność jednorazowa
Płatność miesięczna
50 PLN
150 PLN
250 PLN

Akceptujemy płatności
PayU Google Pay Blik Przelew tradycyjny
Poprzedni

Artykuł

Następny

Przeczytaj także

Opis obrazu

Buduj z nami pomoc w najbardziej potrzebujących krajach świata.

Więcej

Zapisz się do newslettera