Pomagam
1.5% dla PMM

Czas czytania
2 minuty

Artykuł

Poprzedni Następny
PMM Vasco Emt

Solidna dawka wiedzy na szkoleniach EMT

Czas czytania
2 minuty

Zespół ratownictwa medycznego nie zwalnia tempa – ciepłe miesiące poświęcamy na zdobycie nowych umiejętności i przygotować sposoby współpracy przy wsparciu liderów, aby gdy nastąpi potrzeba bez przeszkód wziąć udział w akcjach ratunkowych.

Jeszcze w kwietniu 14 członków zespołu PMM VASCO Emergency Team przeszło certyfikowane szkolenie PHTLS – przedszpitalnej opieki nad pacjentem po urazie. Przez dwa dni w Biskupicach k. Częstochowy w przygotowanych specjalnie na potrzeby szkolenia inscenizacjach ćwiczyli kolejne etapy udzielania pomocy, od momentu wystąpienia wypadku i rozpoznania potrzeb aż po przekazanie zabezpieczonych poszkodowanych kolejnemu zespołowi medycznemu.

Następnie przez ostatnie dni kwietnia zespół EMT gościł w szpitalu św. Pantelejmona we Lwowie, gdzie przeprowadzał szkolenie z triage dla kadry medycznej oddziału ratunkowego, w szczególności lekarzy i pielęgniarek. Szkolenie oparte na najnowszych wytycznych i dobrych praktykach dotyczyło zarządzania oddziałem ratunkowym, zarówno w pracy na co dzień, jak i w warunkach masowego napływu rannych i chorych, co w kraju dotkniętym wojną jest szczególnie ważne. To kolejne spotkanie przedstawicieli zespołu emergency i lokalnego personelu medycznego, po zeszłorocznym pobycie w Jordanii, będące częścią edukacyjnej działalności PMM Vasco Emergency Teamu.

Wyjazd przyniósł wiele wniosków i otworzył możliwości dalszej współpracy z kolegami lekarzami z Ukrainy – podsumował Piotr Szetelnicki, lider zespołu PMM Vasco Emergency Team.

Galeria

Poprzedni

Artykuł

Następny
Opis obrazu

Buduj z nami pomoc w najbardziej potrzebujących krajach świata.

Więcej

Zapisz się do newslettera