Pomagam
1.5% dla PMM

Czas czytania
2 minuty

Artykuł

Poprzedni Następny
Afganistan

Pomoc medyczna trafi do Afgańczyków

Czas czytania
2 minuty

Kiedy w połowie sierpnia Afganistanem wstrząsnęły zmiany polityczne, natychmiast zdecydowaliśmy się zaangażować w pomoc najbardziej potrzebującym. Widząc nadciągające ryzyko katastrofy humanitarnej, uznaliśmy, że naszym zadaniem jest zabezpieczenie potrzeb medycznych na miejscu.

Dzięki wsparciu polskich darczyńców zebraliśmy 15 tysięcy dolarów na rzecz pomocy Afgańczykom znajdującym się w Pakistanie. Według danych ONZ w przygranicznych prowincjach Pakistanu, przede wszystkim Chajber Pasztunchwa i Beludżystanie, wkrótce może się znaleźć 1,2 mln Afgańczyków. Wraz z napływem ludności, dostęp do opieki medycznej staje się coraz trudniejszy, a ryzyko szerzenia się chorób w zatłoczonych, prowizorycznych obozach wzrasta. Szybkie reagowanie na pojawiające się zagrożenia to szansa na uratowanie życia. Nieraz wystarczy jedynie antybiotyk, jednak nawet ten może być trudny do zdobycia.

W tym celu nawiązaliśmy współpracę z Save The Children Pakistan, która pomaga 5000 afgańskim rodzinom, które w ostatnich miesiącach zmuszone zostały do ucieczki z kraju. Potrzeby są złożone, i choć większość uchodźców zamieszkuje w nowopowstałych obozach, które zapewniają bezpieczeństwo i schronienie, część z nich osiedla się poza zorganizowanymi miejscami pobytu. Priorytetem jest zapewnienie pomocy medycznej obu grupom.

Wpłacam na

Płatność jednorazowa
Płatność miesięczna
50 PLN
150 PLN
250 PLN

Akceptujemy płatności
PayU Google Pay Blik Przelew tradycyjny
Poprzedni

Artykuł

Następny

Przeczytaj także

Opis obrazu

Buduj z nami pomoc w najbardziej potrzebujących krajach świata.

Więcej

Zapisz się do newslettera