Pomagam
1.5% dla PMM

Czas czytania
3 minuty

Artykuł

Poprzedni Następny
Aktualności

Kryzys humanitarny w Jemenie. Jak pomóc?

Czas czytania
3 minuty

Polska Misja Medyczna zbiera niezbędne fundusze na wsparcie bieżącej pracy MSF w Jemenie.

Ponad połowa Jemeńczyków nie wie, kiedy zje swój kolejny posiłek. Ale prawdopodobnie już wie, z czego będzie się składać. Chleb i ryż – od lat te dwa produkty są jedynymi, na które może sobie pozwolić jemeńska rodzina. Chleba jest zbyt mało – brak pszenicy na krajowym rynku spowodował zmniejszenie wagi jednego bochenka do 40 gram. Ryż jest zbyt drogi, by móc zakupić go codziennie. Trzeba decydować, kto otrzyma niewielką porcję, a kto po raz kolejny pójdzie spać bez choćby skromnego posiłku. Niedożywienie w Jemenie to poważny problem. Dzieci i dorośli czekają na pomoc.

Najbardziej narażone na bolesne konsekwencje głodu są dzieci do 5 roku życia, które bez wartościowego pożywienia nie są w stanie prawidłowo się rozwijać. Osłabione, padają ofiarami chorób, z którymi poradziłby sobie zdrowy organizm, a które dla nich okazują się śmiertelne. Zwykłe rany, które nie goją się na wycieńczonym ciele, są podatne na infekcje, które już nigdy się nie zagoją. Choć szpitale są otwarte, brakuje w nich personelu, który może pomóc wszystkim potrzebującym.

Przed naszymi oczami rozgrywa się największy kryzys XXI wieku. Nie możemy być jedynie biernymi obserwatorami. Pomoc humanitarna jest dla nich jedynym ratunkiem.

JAK MOŻESZ POMÓC?

Konflikty, niestabilna gospodarka i katastrofy naturalne – jeden kraj nie jest w stanie poradzić sobie ze wszystkimi problemami, które spadają na niego lawinowo od ponad 5 lat. Pozbawieni możliwości zarobku i bezpieczeństwa Jemeńczycy potrzebują międzynarodowej pomocy, by przetrwać najtrudniejszy czas. Możesz pomóc, przekazując darowiznę już dziś. Zebrane fundusze będą wspierać bieżące prace Lekarzy Bez Granic w Jemenie.

Aby wesprzeć nasze działania, wystarczy skorzystać z kalkulatora, który pokaże, jaką pomoc jesteśmy w stanie zapewnić przeznaczając równowartość kilku godzin naszej pracy. Dla nas to tylko jedna godzina. Dla nich to całe życie.

Skorzystaj z kalkulatora

Wpłacam na

Płatność jednorazowa
Płatność miesięczna
50 PLN
150 PLN
250 PLN

Akceptujemy płatności
PayU Google Pay Blik Przelew tradycyjny
Poprzedni

Artykuł

Następny

Przeczytaj także

Opis obrazu

Buduj z nami pomoc w najbardziej potrzebujących krajach świata.

Więcej

Zapisz się do newslettera