Pomagam
1.5% dla PMM

Czas czytania
2 minuty

Artykuł

Poprzedni Następny
Aktualności

Aukcja fotografii National Geographic Polska

Czas czytania
2 minuty

Polscy fotografowie związani z National Geographic Polska przekazali zdjęcia na rzecz aukcji charytatywnej Polskiej Misji Medycznej. Zdjęcia można kupić do 10 września na Allegro Charytatywni, a całość zebranych środków zostanie przeznaczona na pomoc medyczną w najbardziej potrzebujących miejscach na świecie.

Łączymy siły z fotografami National Geographic Polska, aby pokazać jak zmiany klimatu wpływają na nas wszystkich, w szczególności na osoby doświadczające konfliktów zbrojnych, deficytów surowcowych, trudnej sytuacji ekonomicznej, migracji czy uchodźctwa. Zmiany klimatu to również pogorszenie sytuacji żywnościowej oraz zdrowotnej milinów ludzi na całym świecie. W gronie artystów wspierających akcję znajdziemy nazwiska regularnie goszczące na łamach magazynu: Iwona El Tanbouli-Jabłońska – dyrektorka artystyczna National Geographic Polska, Mateusz Wrazidło, Alicja Lehmann, Marcin Zaborowski, Marzena Wystrach, Mikołaj Nowacki, Iza Romanik, Paweł Młodkowski, Tomasz Szpila, Mariusz Śmiejek, Zbigniew Brzozowski, Mateusz Matuszczak i Janusz Jurek.

Łącznie 62 fotografie przedstawią różnorodny, zmieniający się na naszych oczach świat widziany przez obiektyw aparatu. Zgromadzone zapisy podróży po wszystkich kontynentach, odbytych na przestrzeni ostatnich dwóch dekad, stały się trzonem aukcji w której centrum staje człowiek – jako sprawca i ofiara nagłych zmian, a także jako obserwator bezsilny wobec sił przyrody. Łączymy spojrzenie artystów na kwestie nadmiernego wykorzystywania zasobów i gwałtowne zjawiska atmosferyczne ze światem pomocy humanitarnej, będącej odpowiedzią na kryzysy. To kolejna aukcja fotografii, którą przygotowaliśmy dla naszych Darczyńców – poprzednio wraz z artystami przedstawiliśmy Wam różnorodny świat Indii, Afganistanu i Ukrainy.

Kup wybrane zdjęcie z kolekcji na Allegro Charytatywni:https://bit.ly/PMM_NG

Poprzedni

Artykuł

Następny
Opis obrazu

Buduj z nami pomoc w najbardziej potrzebujących krajach świata.

Więcej

Zapisz się do newslettera