Misja Protezy

Dzieci z Syrii to niewinne ofiary trwającej od ponad dekady wojny, w której cywile stali się celem ataku i która na zawsze odebrała im poczucie bezpieczeństwa. Wspierając działania Polskiej Misji Medycznej pomagasz syryjskim dzieciom ponownie stanąć na nogi.

Pomóżmy dzieciom stanąć na nogi!
Wesprzyj zakup protez dla ofiar wojny w Syrii
O projekcie

Niesiemy pomoc ofiarom wojny.

W centrum protezowania w syryjskim Termanin dzieci otrzymują szansę na odzyskanie pełnej sprawności. Protezy oznaczają powrót do szkoły, zabawy z rówieśnikami i zapomnienie choć na chwilę o trwającej wojnie. Wśród naszych podopiecznych znajdują się maluchy, które zostały ranne w drodze do szkoły, podczas zabawy na rynku, a nawet śpiąc we własnym łóżku, mając zaledwie kilka miesięcy. Żadne z nich nie wiedziało, że jeden dzień zmieni całe ich życie. Aby kontynuować nasze działania w Syrii, potrzebujemy Waszego zaangażowania.

Już ponad 350 Syryjczyków otrzymało protezy. Pokazujemy, że świat nie zapomniał o jednym z najtragiczniejszych konfliktów ostatnich dekad ani o mieszkańcach kraju, które na wiele lat stało się polem bitwy. We współpracy z syryjskimi lekarzami docieramy do najbardziej potrzebujących rodzin, prowadzimy wsparcie rehabilitacyjne i zapewniamy opiekę medyczną na każdym etapie tworzenia protezy. Wiemy, że nasza praca w realny sposób wpływa na poprawę życia ofiar wojny.
Komu pomogliśmy?

Komu dotychczas pomogliśmy?

Ucieczka z domu rodzinnego, bombardowania, wypadki. W swoim krótkim życiu te dzieci zdążyły doświadczyć wiele cierpienia i bólu. Amputacje, często konieczne by uratować życie, ograniczają mobilność dzieci, które głównie przebywają w domu, nie chodzą do szkoły, nie mają szans na rozwój i dzieciństwo. Poniżej przedstawiamy Wam Sausan, Aslama, Hassana, Maleka, Lanę i Hebe, 6 z ponad 350 dzieci, które otrzymały dotychczas protezy. Dzięki Waszemu wsparciu będziemy mogli dalej pomagać dzieciom takim jak one.