Kurs T4 dla Medyków

T4 to autorski program Polskiej Misji Medycznej stworzony w oparciu o międzynarodowe wytyczne oraz nasze wieloletnie doświadczenie

o kursie

Kurs T4 dla medyków – Travel, Trauma, Tropics, Tactics

Polska Misja Medyczna zaprasza na kurs medycyny podróży organizowany w Krakowie: "T4 – Travel, Trauma, Tropics, Tactics. Wybrane aspekty medycyny podróży i ratownictwa”. Kurs T4 to autorski program Polskiej Misji Medycznej opracowany w oparciu o międzynarodowe wytyczne, m.in. Europejskiej Rady Resuscytacji i Komitetu TC3, oraz wieloletnie doświadczenia misyjne PMM. Kurs odbywa się pod honorowym patronatem Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Szczegółowa tematyka obejmuje zachowania w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia podczas podróży, a ćwiczenia są prowadzone w małych grupach na podstawie scenariuszy symulacyjnych. Trenerami są eksperci Polskiej Misji Medycznej z doświadczeniem zdobytym m.in. podczas misji medycznych i stabilizacyjnych. Uczestnik szkolenia otrzymuje certyfikat w języku polskim i angielskim.

Atutem kursu jest jego praktyczny aspekt oparty wyłącznie na wiedzy niezbędnej do pracy w warunkach zwiększonego ryzyka, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, ewakuacji i ratowania życia. Podczas intensywnej części warsztatowej uczestnicy ćwiczą umiejętności pod okiem doświadczonych instruktorów.

Kurs skierowany jest do lekarzy wszystkich specjalności, pielęgniarek, pielęgniarzy, położnych i ratowników medycznych, którzy chcą doskonalić swoje kompetencje w zakresie medycyny ekstremalnej i medycyny podróży.

Termin

14-15 października 2023

Miejsce

Kraków, Centrum Dydaktyczno-Kongresowe Wydziału Lekarskiego, ul. św. Łazarza 16

Pozostało

0 / 16

Cena

1250 zł

zakres

Zakres tematyczny kursu T4 – Travel, Trauma, Tropics, Tactics

Travel:

  • planowanie wyjazdu do kraju „zwiększonego ryzyka”
  • bezpieczeństwo podróży i sytuacje kryzysowe
  • zasady transportu improwizowanego

Trauma:

  • postępowanie na miejscu wypadku, badanie urazowe
  • zabezpieczenie dróg oddechowych
  • postępowanie w hipotermii
  • dostępy donaczyniowe i zasady prowadzenia płynoterapii
  • nowoczesne metody tamowania krwotoków

Tropics:

  • przegrzanie i udar cieplny
  • choroby „brudnych rąk”
  • ukąszenia, ugryzienia, uczulenia
  • malaria, biegunka, gorączka
  • skład apteczki wyprawowej

Tactics:

  • postępowanie w sytuacji typu „active shooter”
  • sytuacje zakładnicze
  • udzielanie pomocy w zależności od gradacji zagrożenia kontaktem ogniowym
Opinie

„Kurs daje możliwość odbycia zajęć praktycznych (np. szycie ran); profesjonalni instruktorzy, zaangażowani na 100%.”

Informacje o kursie

Termin

14-15 października 2023

Miejsce

Kraków, Centrum Dydaktyczno-Kongresowe Wydziału Lekarskiego, ul. św. Łazarza 16

Pozostało

0 / 16

Cena

1250 zł

Rejestracja

O przyjęciu na szkolenie decyduje kolejność dokonania płatności. Potwierdzenie przelewu prosimy wysyłać na adres justyna.siejka@pmm.org.pl.

Zapisy na kurs oraz dokonywanie wpłat jest możliwe do 2.10.2023.

Wpłaty należy kierować na konto:

  • Odbiorca:Polska Misja Medyczna
  • Adres:ul. Batorego 2/30, 31-135 Kraków
  • Bank:Bank Pekao S.A.
  • NR konta:62 1240 2294 1111 0000 3718 5444
  • Tytuł wpłaty:Kurs T4 Imię i Nazwisko uczestnika
  • Osoba kontaktowa

    Justyna Siejka

    +48 795 435 522
    justyna.siejka@pmm.org.pl
    Rejestracja na kurs
    Przejdź do formularza poniżej i zarejestruj się na szkolenie.
    Kurs T4