Pomagam
1.5% dla PMM
Jak nas wspierać

Jak nas wspierać

Jesteśmy wdzięczni za każdą złotówkę! Jako Polska Misja Medyczna łączymy pomagających i potrzebujących. Twoje darowizny mają dla nas ogromne znaczenie. Motywują do dalszego rozwijania działalności Stowarzyszenia.

Najczęściej zadawane pytania

W jaki sposób moja wpłata na rzecz Polskiej Misji Medycznej może pomóc?

Wsparcie, które otrzymujemy od naszych darczyńców stanowi nawet połowę wsparcia finansowego dla naszych projektów. Niesiemy pomoc medyczną tak szybko właśnie dzięki zaufaniu i zaangażowaniu takich osób jak Ty.

Czy mogę przekazać darowiznę na rzecz konkretnego kraju lub projektu?

Tak. Odwiedź naszą sekcję Co robimy i znajdź projekt lub kraj który chciałbyś wesprzeć, aby przekazać darowiznę.

Czy moja darowizna podlega odliczeniu od podatku?

Tak. Darowizny na rzecz organizacji pożytku publicznego (OPP) lub organizacji pozarządowych, które nie są nastawione na zysk i nie należą do sektora finansów publicznych można odliczać od podatku.

Czy otrzymam potwierdzenie wpłaty darowizny?

Aby odliczyć darowiznę pieniężną, trzeba mieć potwierdzenie przelewu, z danymi darczyńcy, obdarowanego oraz wpłaconą kwotą i odpowiednim tytułem wpłaty.

Czy mogę przekazać przedmioty takie jak odzież i koce jako darowiznę?

Polska Misja Medyczna nie jest w stanie przyjmować darowizn w postaci materiałów zaopatrzeniowych. Kluczem do ratowania życia w nagłych wypadkach jest szybkość, dlatego naszą praktyką jest posiadanie przygotowanych, specjalistycznych i ujednoliconych zestawów i innych materiałów, które są gotowe do użycia w nagłych wypadkach. Znacznie łatwiej jest kupić te przedmioty (za pieniądze przekazane przez naszych darczyńców) w krajach, w których są potrzebne. Zmniejsza to koszty Polskiej Misji Medycznej, pomaga stymulować lokalne rynki i gospodarki, a my możemy być pewni, że towary, które pozyskujemy, są odpowiednie – zarówno dla lokalnego środowiska, jak i lokalnej kultury.

Zdjęcie z misji humanitarnej: Polska Misja Medyczna jako pomocnik w odbudowie zdrowia społeczności.

Anastazja Treszczanowicz

Specjalistka ds. Relacji z Darczyńcami

Jeśli masz jakieś pytania skontaktuj się z nami.

Opis obrazu

Buduj z nami pomoc w najbardziej potrzebujących krajach świata.

Wpłacam