By rodzić bezpiecznie. Na całym świecie.

Wspieraj kobiety i dzieci. Odbierz plakat do wydruku

Razem zapewniamy dostęp do opieki lekarskiej kobietom ciężarnym na świecie.

Możemy być pewni, że w każdej społeczności pogrążonej w kryzysie, znajdują się kobiety, które potrzebują pomocy, by urodzić zdrowe dziecko w bezpiecznych warunkach. Dążymy do zwiększenia dostępności opieki medycznej w trakcie ciąży i porodu, by zapewnić zdrowie matki, dziecka i pozwolić prawidłowo rozwijać się kolejnym pokoleniom. Nasza pomoc to aparatura oraz wiedza, które zostają na miejscu, by wzmacniać lokalny potencjał.

Jedna cegiełka to

50

Przekazuję tyle cegiełek

Suma:

0

Kobiety rodzące na całym świecie mają taką samą potrzebę - bezpieczeństwo i możliwość troski o własne dziecko

Polska Misja Medyczna działa na 4 kontynentach, spotykając się ze specyficznymi problemami regionów. W Tanzanii i Senegalu to głód i anemie wśród matek oraz niedożywienie u dzieci. W Jordanii i Iraku uchodźczynie pozbawione ubezpieczenia zdane są na pomoc organizacji humanitarnych. W Kolumbii i Wenezueli nagły kryzys, połączony z migracją, naraża kobiety na przemoc oraz brak dostępu do służby zdrowia. W Ukrainie ciężarne przebywają w złych warunkach schronów, a stres zwiększa liczbę przedwczesnych porodów, które wymagają specjalistycznej aparatury. W każdym z tych miejsc odpowiadamy w różny sposób - zapewniając matkom to samo: bezpieczeństwo ciąży, porodu i troskę o pierwsze dni dziecka.

Według danych WHO w 2017 roku codziennie 810 kobiet umierało z powodu komplikacji związanych z ciążą lub porodem. Życie wielu z nich udałoby się uratować dzięki zwiększeniu dostępu do opieki lekarskiej w trakcie ciąży i w okresie połogu.

Co to znaczy bezpieczny poród?

  • Badania prenatalne
  • Zwalczanie anemii wśród niedożywionych matek
  • Reakcja na dolegliwości zgłaszane przez kobietę
  • Zapewnienie opieki medycznej, zwłaszcza przy komplikacjach
  • Poród w kontrolowanych warunkach przeprowadzony przez specjalistów
  • Podanie niezbędnych leków i szczepionek dziecku (zwłaszcza w przypadku regionów w epidemii HIV)
  • Wyprawka dla matki i dziecka
  • Edukacja dotycząca planowania rodziny

Dołącz do grudniowej akcji wsparcia kobiet ciężarnych i odbierz prezent!

Tryptyk Anny Jeziorskiej przedstawia uniwersalną kobiecość i równość kobiet wobec wyzwań ciąży oraz porodu. Koncentruje się na pięknie tych przeżyć, głębokim osadzeniu w pięknie natury. Pracę przesyłamy w formie elektronicznej ze wskazówkami do samodzielnego wydruku od artystki.

Odpowiadamy na każdą wpłatę, odwdzięczając się elektronicznym plakatem, dwoma lub całym tryptykiem. Przyjmij prezent lub przekaż go bliskiej osobie. Dobry gest i pomoc charytatywna jest świetnym pomysłem na prezent – bo zmienia świat na lepsze.

Regulamin akcji znajdziesz tutaj.
Czy wspierasz poprawę warunków w jakich rodzą kobiety na świecie?
Dołącz do naszej akcji i przyjmij prezent.